INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

Șumudică a uitat să câștige: 3 înfrângeri la rând în Arabia Saudită + Mitriță îl putea salva la ultimul meci

Marius Șumudică, antrenor Al Raed/ foto Imago Images

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 octombrie 2022 13:33 / Actualizat duminica, 16 octombrie 2022 14:17

Al Raed, echipa antrenată de Marius Șumudică, a pierdut cu 0-1 în fața lui Al Fateh, în etapa #8 din campionatul Arabiei Saudite. A fost a treia înfrângere consecutivă pentru echipa românului, după 0-1 cu Al Shabab și 0-2 cu Al Taee.

Pentru Al Raed au jucat și Silviu Lung Jr. și Alexandru Mitriță. Extrema ar fi putut egala în minutul 63, dar a ratat un penalty.

MM Stoica a numit singurul antrenor pe care l-ar aduce în locul lui Dică la FCSB: „Ați zice că e străin sau român?”
FCSB

Al Raed, echipa lui Șumudică, la a treia înfrângere consecutivă

Al Fateh a deschis scorul în minutul 10, prin golul atacantului Buraikan. Al Raed a jucat cu un om în plus încă din minutul 45, dar nu a reușit să egaleze până la final.

Mitriță, care a jucat atacant în sistemul 5-3-2, a avut șansa egalării, dar a ratat de la 11 metri. Ulterior, a fost schimbat în minutul 79. În acest sezon, Alexandru a jucat 8 meciuri și a marcat un singur gol, cu Al Wehda (1-0). A reușit și o pasă decisivă, în meciul cu Abha, scor 1-2.

Al Raed este pe locul 10 în Arabia Saudită, cu 9 puncte după 8 etape. Echipa antrenată de Marius Șumudică are 3 victorii și 5 eșecuri în actuala stagiune.

Șumudică, protagonistul unui moment memorabil. Constantin Gache: „S-a oprit la 16 metri”

Ce fac stranierii în acest week-end » Mircea Lucescu are derby cu Șahtior azi. Florin Andone, primul gol al sezonului

Florin Andone a înscris primul gol pentru noua sa echipă și a dus-o pe primul loc în Spania!