INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

Mutu a contribuit la reuşita decisivă a lui Gilardino în Fiorentina - Lazio 1-0

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 februarie 2009 00:00

Atacantul român Adrian Mutu a fost integralist în partida pe care Fiorentina a cîştigat-o pe teren propriu în faţa lui Lazio, scor 1-0. Un pericol permanent pentru defensiva romanilor, Mutu a făcut pereche în atacul viola cu Alberto Gilardino, marcatorul unicului gol al întîlnirii.

Internaţionalul român a avut un rol decisiv în stabilirea rezultatului final. În minutul 89, şutul puternic al "Briliantului" de la  marginea careului a fost respins în faţă de Muslera, iar Gilardino, pe fază, nu a îndeplinit decît o simplă formalitate.

Codrea a intrat în minutul 59 în Sampdoria - Siena 2-2, în timp ce Ştefan Radu (suspendat) şi Nicolae Dică nu au fost trecuţi pe foile de joc în Fiorentina - Lazio, respectiv Catania - Juventus 1-2.

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping