Asta cu greselile nefortate fortate de adversara e MAXIMA! :))))))

VardyParty
VardyParty  •  08 Septembrie 2023, 23:39
Postat de alenb pe 08 Septembrie 2023, 22:22

3 goluri din actiune, 4 din penalty, 3 assisturi, deci a contribuit la 10 goluri.

Zi ca a dat trei din acțiune. Si alea, cu cine? :) E normal sa ai mai multe din penalty? Campion Mondial? Come on! De asemenea interesant si pentru campioana de carton: i-au trebuit 4 penaltyuri. (posibil ca ma insel, dar cred ca a ratat unul in afara de astea patru)

alenb
alenb  •  08 Septembrie 2023, 22:22
Postat de VardyParty pe 08 Septembrie 2023, 20:58

RE: doar ca el a fost motorul Argentinei 7 goluri. Explica approx cate din penalty, ca nu mai tsiu minte. Sigur, a fost jucătorul turneului. Cum altfel? NU am problema cu Mesii. In fond, e o victima. Bine ca semnează tac'soo pentru el. Am problema cu trisorii si am problema cu "sprijinitii politic".

Daniel1
Daniel1  •  08 Septembrie 2023, 21:56

Si eu vreau sa castige Sabalenka. Sunt satul de trisorii americani. Astia i au intrecut si pe rusi si pe germanii din RDG.

cr_portal
cr_portal  •  08 Septembrie 2023, 21:19

Bravo, dom' Geambașu! Totuși, la: "Sau autostivuitorii, vorba nemuritorului filosof Cr. Borcea." omul a zis clar "atotstivuitorul ", se aude clar pe "casetă " :)

danglumetu
danglumetu  •  08 Septembrie 2023, 21:06

cu 40 de nefortate(asta nu inseamna ca te-a fortat adversarul, ca d-aia ii zice nefortata, e ca si cum un jucator poate returna de 20 de ori dupa care i se moaie incheietura sau nu mai are aer, iar altul poate asta de 30 de ori!), numai intre bine si foarte bine n-a jucat cehoaica! mai nou, bintuie un aer de filozofie de doi bani prin redactie, ceva de speriat!

VardyParty
VardyParty  •  08 Septembrie 2023, 20:58
Postat de alenb pe 08 Septembrie 2023, 20:43

Foarte seriosi, Argentina a dominat clar si sfertul cu Olanda si finala cu Franta cam primele 80 de min, adversarii fara sut pe poarta pana atunci, dar care au revenit pe final si au egalat 2-2 ducand meciurile in prelungiri si la penaltyuri unde a castigat Argentina, facandu-se dreptate dupa ce s-a jucat. Ai vreo problema cu Messi? E problema ta, doar ca el a fost motorul Argentinei 7 goluri si vreo cateva assisturi, fiind jucatorul turneului.

andipanda
andipanda  •  08 Septembrie 2023, 20:56

Perfect multumim, go Gauff.

digei
digei  •  08 Septembrie 2023, 20:49

Va fi o finala frumoasa, fiecare dintre ele au ceva care ne invita la un meci de zile mari.

alenb
alenb  •  08 Septembrie 2023, 20:43
Postat de VardyParty pe 08 Septembrie 2023, 20:23

Hai sa fim seriosi. Messi abasador la 25 milioane pe an pentru asta (4atru poze cu 3rei camile), si NU ia cupa???? Cate penaltyuri a avut Argentina? Cate meciuri a pierdut Argentina? CU CINE? Hai sa fim seriosi. Tot respectul pentru Diego si echipa REALA din 1986, chiar cu gol dat cu mana (Lui Dumnezeu) - dar nu pentru facaturile astea din plastic. Ce e acum e o caricatura sinistra. Aia in USA opresc sezonul pana le vine Messia inapoi. Ha ha ha.