Comentarii (37)
 •  21 Aprilie 2008, 18:51

Fatza luptatorilor la final...Asta spune tot... inainte sa fim romani sau boxieri..trb sa fim fair play... americanu' s-a miscat tare bine,tot timpul...mai ducea cel putin 3 reprize.. Am urmarit de curiozitate ,cateva meciuri ..in nici unul...diaconu,nu lupta jos! eu personal am fost dezamagit... ma asteptam la ceva fulminat... din pacate...nu a fost asa. Sper sa vad un viitor meci cu el,care sa-mi faca placere.

•  21 Aprilie 2008, 07:03

PENRTU CUNOSCATORUL DE SORIN . DE MOMENT CE HENRY RECUNOASTE INFRANGEREA NU VAD LA CE TE AGITI ATAT..ORI AI CEVA PERSONAL CU DIACONU ORI ESTI UN CUNOSCATOR DE K@KAT.. HAI ROMANIA!!!

•  20 Aprilie 2008, 15:04

cati tampiti DOAMNEE>...daka nu va pricepeti la box taceti makar in pm..de ratati...diaconu a dominat primele 9 reprize..clar..daka avea orice alt adversar cadea ala demult..insa asta din pacate kiar a dus multe...lovituri puternice...in repriza a 10 11 atunci sa vazut clar ca nu mai putea...dar la ajutat D-zeu si a rezistat...repz a 12 iar fost cam egali..in fine..a meritat cu prisosintza victoria si ar trebui sa fim toti mandri de el...bv DIACONU!!!

•  20 Aprilie 2008, 14:11

@ sorin "si vezi doamne daca ei au alta parere nu sunt romani" ... ce mentalitate.. sunt o gramaa ca tine si de aia este romania asa cum o cunoastem cu totii.. plina de fraieri si prosti. pai daca ala l-a dominat in ultimele 4 reprize, diaconu deabia se agata de piciorul lui n-am cum sa inchid ochii si sa zic ca a castigat ca un mare campion. insemna ca nu sunt roman sau cum? mentalitate comunista. comentatorii penibili.. henry ii dadea de il rupea si ei ziceau eschiva frumoasa al lui

•  20 Aprilie 2008, 14:01

urmare-ideea e ca se agitau comentatorii pe loviturile lui henry ,a dat si adi asta e clar dar ala a dat mai mult si mai precis,ca sa inchei ar fi pierdut clar adi oriunde in alta parte,dar nu mai conteaza nu?

•  20 Aprilie 2008, 13:53

aseara am mers la servici,dar am inregistrat meciul,am stiut scorul iar dimineata m-am uitat la video obiectiv zic eu,ultimele 2 reprize nu le-am vazut pt.ca am setat ap.pina la 23si30,dar imi pot imagina cum au fost daca si presa zice ca adi abia a scapat de ko.pai saracu`doroftei nu putea boxa adi cum comenta el,ca ilie dobre la fotbal(va amintiti?celta vigo-fc arges7-0 cand a zbierat 5 min. la un gol rominesc,abia prin min.90 reusind cei de-acasa sa-i spuna ca a fost offside)dar sa nu divagam

•  20 Aprilie 2008, 11:44

cine contesta victoria lui Diaconu, ori nu s-a uitat la meci, ori nu se pricepe la box. in primele 9 runde s-a vazut limpede diferenta in favoarea romanului care a lovit mult mai clar si mai puternic. ultimele 3 reprize s-a taiat, in special in ultimele 2 a avut mari probleme dar NU A CAZUT SI NU A FOST NUMARAT. deci - 10-9 pentru adversar. nu a putut pierde mai mult de 4-5 reprize si a castigat sigur vreo 6. deci victoria e meritata, se dadea la fel si daca meciul era in alta parte a lumii.

•  20 Aprilie 2008, 11:26

nu stiu de ce ii spune "world heavy weight intrim champion" si nu "not yet champion":P, dar cert e ca diaconu ar deveni campion absolut daca l-ar bate pe protejatul lui don king, chad dawson. care am inteles ca se cam caca pe el si il evita pe doroftei si exista sansa ca rechinul sa castige fara lupta, daca americanul nu-si va pune centura in joc in termen de 120 de zile.

•  20 Aprilie 2008, 11:19

nu sunt de acord cu cei care s-ar pe cei care mai au de comentat la meciul de aseara si vezi doamne daca ei au alta parere nu sunt romani dar meciul de aseara a fost foarte echilibrat iar daca am lua numai ultimele 4 reprize care lasa si ultima impresie decizia ar fi trebuit sa fie a americanului dar a fost o decizie la limita fara glorie asta ii adevarul

•  20 Aprilie 2008, 11:17