Comentarii (6)
mplttev
mplttev  •  06 Decembrie 2016, 23:12
Postat de ceaiuri pe 06 Decembrie 2016, 19:29

deobicei sunt mereu optimist dar acum...dupa cum jucam si ce lot avem(nu as vrea sa zic ca mergem cu cel mai slab lot la o competitie majora)nu cred ca reusim sa trecem de grupe..nu avem atac,ok,dar nici in aparare nu ne descurcam eu zic ca pt unele jucatoare o sa fie o experienta in plus

Nu avem contraatac, se mișcă fetele noastre prea lent, nu ne repliem la timp, astea sunt lucruri care ar putea fi învățate, plus că jucăm cu portarul schimbat și înlocuit cu o jucătoare de atac, atunci când suntem în inferioritate. Norvegia a venit cu jucătoare tinere să le pregătească pentru viitor noi am adus toate babele, Bazaliu și Tiron rămânând acasă.

mplttev
mplttev  •  06 Decembrie 2016, 23:06
Postat de blacksun_14 pe 06 Decembrie 2016, 10:35

ce sa faca si martin cand manea scapa sapunul cand sa scape singura cu portarul si ne ducea la -1, rateaza singura cu portarul, buciescki ratat 7m, nu stie sa dea o pasa care sa arate ca e conducator de joc, laslo cand a intrat o fost jenanta si a aratat frica.Plus ca in prima repriza poarta nu a mers deloc din pacate pentru noi.

E de vină că ia toate babele la echipa națională și le și joacă.

ceaiuri
ceaiuri  •  06 Decembrie 2016, 19:29

deva1
deva1  •  06 Decembrie 2016, 15:42

Felicitări fetelor ,concentrați-va pt Rusia căci puteți face un meci mare o victorie sau un egal.Daca nu rămâne Croația sa o bateți.Ceva trebuie sa faceți si sa aduceți puncte si sa ieșiți din grupa, sa urcam cât mai sus in sferturi si semifinale.Dedule ce ai făcut tataie cu biletele?parca noi ne-o facem singuri ,mai nou....la Rio nu îmi venea sa cred cum fetele noastre au sosit ultimele chiar înaintea meciului de debut ,dar acum parca e prea mult.oare nu gândește nimeni acolo.....fusul orar,adaptarea la efort, la noile condiții,odihna,somn,refacere,antrenament.biletele trebuiau cumparate de mult si sa ajungeți măcar cu 3-4 zile in Danemarca.la Rio a fost diferența de fus orar de 7-8 ore deci trebuia cu 7-8 zile sa sosească România acolo ținând cont ca pt orice ora de fus orar este nevoie de 1 zi de sosit mai repede in deplasare.deci cineva nu gândește bine la FRH sau nu are treaba cu fiziologia efortului sau își bate joc de aceste minunate fete sau nu avem bani si luam bilete doar la last minutes?

blacksun_14
blacksun_14  •  06 Decembrie 2016, 10:35

deva1
deva1  •  06 Decembrie 2016, 10:04

Rușine federatiei si lui Dedu si celor care au stabilit ca deplasarea sa se facă înaintea meciului doar cu 1 zi si dupa 12 ore de călătorie.La Rio de Janeiro la J.O.A fost la fel.S- a văzut in ambele situații fetele au fost obosite si de aici si insuccesele,deși ele au luptat extraordinar.Sper sa fie demis cine a stabilit si aprobat călătoria spre Rio din vara si spre Danemarca cu 1 zi , deci practic cu câteva ore înaintea meciurilor de debut ale României.Nu ne putem juca cu aceste lucruri.nu suntem amatori...suntem medaliata cu bronz la Mondialul din 2015 .