SPORTURI  »  TENIS  »  TURCIA

Begu merge mai departe la Istanbul » Cu cine s-ar putea întâlni în sferturi

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 aprilie 2017 17:54

Irina Begu s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Istanbul, după victoria în trei seturi obținută în fața belgiencei Kirsten Flipkens.

Românca, favorita numărul trei a competiției din Turcia, s-a impus în fața lui Flipkens, scor 6-1, 1-6, 6-3, după o oră și 46 de minute de joc.

În sferturile competiției, Begu se va duela cu învingătoarea partidei dintre turcoaicele Basak Eraydin și Ayla Aksu.

Tot azi, o altă jucătoare română, Alexandra Cadanțu, a obținut calificarea în optimi la Istanbul,  după ce a învins-o pe japoneza Nao Hibino (DETALII AICI)

Tot azi, Sorana Cîrstea a obținut calificarea în sferturile de la Istanbul, după ce a învins-o în minimum de seturi pe grecoaica Maria Sakkari (DETALII AICI)