SPORTURI  »  TENIS  »  WTA ISTANBUL

Zi perfectă la Istanbul » Și Sorana Cîrstea s-a calificat în sferturi, unde ar putea da peste o altă româncă

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 aprilie 2017 19:10

Sorana Cîrstea a obținut calificarea în sferturile de finală ale turneului de la Istanbul, după un succes concludent obținut în fața grecoaicei Maria Sakkari.

Sorana s-a impus în minimum de seturi, scor 6-4, 6-2, după o dispută care a durat o oră și 22 de minute.

Cîrstea nu-și cunoaște încă adversara din sferturi, însă ar putea da chiar peste Alexandra Cadanțu, dacă românca va reuși să treacă de învingătoarea partidei dintre Elena Svitolina și Viktoria Kamenskaya.

Irina Begu a obținut la rândul său calificarea în sferturile turneului din Turcia, după ce a învins-o pe belgianca Kirsten Flipkens (DETALII AICI)

O altă jucătoare română, Alexandra Cadanțu, a obținut calificarea în optimi la Istanbul,  după ce a învins-o pe japoneza Nao Hibino (DETALII AICI)