SPORTURI  »  TENIS  »  BRD NĂSTASE-ŢIRIAC TROPHY

FOTO Stele pe zgură » Hagi şi Rotariu au îmblînzit mingile de tenis alături de Pavel şi Tecău

+16   FOTO
"Regele" surprins într-o tentativă de smash. Am vrea să vă spunem că a fost o superlovitură, dar a luftat :D Foto: Raed Krishan

Articol de - Publicat duminica, 22 aprilie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 22 aprilie 2012 20:14

Gică Hagi şi Iosif Rotariu au revenit pe teren. Ghetele au rămas însă acasă pentru că la Arenele BNR te joci doar cu rachete.

Alături de Andrei Pavel şi Horia Tecău, cei doi foşti mari fotbalişti au oferit un spectacol gustat din plin de publicul din Cotroceni. Dacă "Regele" a abordat o ţinută 100% de tenis, Roti a ţinut să rămînă fidel fotbalului, îmbrăcîndu-se într-un tricou cu emblema lui Real Madrid.

Fanii Barcelonei au strîmbat un pic din nas. Catalanii au pierdut ieri derby-ul şi titlul în faţa "galacticilor", dar ce mai contează? Azi au venit pentru tenis.

"Ai avut două penalty-uri!" :D
Hagi face pereche cu Pavel, dar îi cam mănîncă meciul. Rotariu e mult mai sigur în lovituri. Şi-o dori mai mult victoria? :D Atmosfera e un pic cam prea serioasă. Gică îi pune mingea pe tavă lui Roti, dar smash-ul său este blocat de fostul "decar".

Încă o dată! De data asta Pavel intervine şi cîştigă punctul. "Ai avut două penalty-uri şi le-ai ratat pe amîndouă!", îl ceartă "Cneazul". Pe tabelă însă Tecău şi Rotariu fac spectacol. Se ajunge la 6-3, dar nu se termină încă. "Jucaţi pînă la nouă", anunţă arbitra.
Hagi oftează şi îşi masează coapsa stîngă. Eh, vechile răni încep să îşi facă simţită prezenţa. Rotariu pare cel mai în formă. Bine, după Tecău, care ar putea sta toată ziua pe teren.

Pentru Kassandra
Chiar şi aşa, "Regele" scoate din joben o scurtă cu reverul. Sărbătoreşte ca la fotbal. Un pic din bucuria de la golul cu Columbia din 94. ;)

Partida se încheie după aproape 90 de minute, exact ca la fotbal. Hagi nu a defilat azi, Rotariu a fost star. Nu Iosif, deşi echipa lui a cîştigat cu 9-6, ci Kassandra, fetiţa fostului fotbalist.

Tricourile celor patru protagonişti vor fi scoase la licitaţie pe pagina de facebook a turneului BRD Năstase-Ţiriac Trophy. Toate încasările vor fi donate pentru operaţiile ei.

Nadia Comăneci a venit cu o surpriză din partea sponsorului oficial al turneului, BRD donînd 3.500 de euro.

Citește și:
Fostul arbitru din Liga 1 spune că a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere de 60-80 milioane de euro” » Ar pregăti o BOMBĂ: „Lucrez la proiect, Hagi CEO!”
Special
Fostul arbitru din Liga 1 spune că a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere de 60-80 milioane de euro” » Ar pregăti o BOMBĂ: „Lucrez la proiect, Hagi CEO!”
Gigi Becali îl vrea la FCSB, Mihai Stoica se opune: „Să mă ierte”
Superliga
Gigi Becali îl vrea la FCSB, Mihai Stoica se opune: „Să mă ierte”
Fotbalistul care nu a confirmat în Superliga s-a transferat pe 1,7 milioane de euro
Campionate
Fotbalistul care nu a confirmat în Superliga s-a transferat pe 1,7 milioane de euro
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
Stiri extrasport
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
Premieră pe piața auto: Dacia Logan a dispărut din preferințele românilor
Profit.ro
Premieră pe piața auto: Dacia Logan a dispărut din preferințele românilor
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează