SPORTURI  »  TENIS  »  INDIAN WELLS

Se ştie şi a doua semifinală de la Indian Wells! Cu cine se poate duela Simona Halep dacă trece de Serena Williams

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 martie 2015 00:00 / Actualizat vineri, 20 martie 2015 09:55

Turneul de la Indian Wells a ajuns în faza semifinalelor, iar noaptea trecută s-au stabilit ultimele jucătoare calificate.

În prima semifinală se vor duela Serena Williams şi Simona Halep, în mîine dimineaţă, după ora 05:00. Vezi detalii.

În cea de-a două semifinală se vor întîlni Sabine Lisicki, locul 30 WTA, şi Jelena Jankovici, locul 21 WTA. Partida se va disputa înainte de meciul Williams - Halep, în jurul orei 03:00 dimineaţa.

Nemţoaica Lisicki a trecut în sferturi de Flavia Pennetta, cea care a eliminat-o pe Maria Şarapova, scor 6-4, 6-7, 7-6.

Jelena Jankovici a avut un meci mai uşor decît Lisicki, după ce adversara sa, Lesya Tsurenko, a abandonat în setul doi, la scorul 6-1, 4-1.

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”