SPORTURI  »  TENIS  »  HAMBURG

VIDEO Moment bizar în meciul Stefanos Tsitsipas - Filip Krajinovic, de la ATP Hamburg! Racheta grecului s-a rupt în timpul schimbului

Stefanos Tsitsipas (4 ATP) a fost învins de Filip Krajinovic (44 ATP), scor 6-3, 1-6, 3-6, în sferturile de finală ale turneului de la Hamburg.

Articol de - Publicat vineri, 16 iulie 2021 18:33 / Actualizat vineri, 16 iulie 2021 18:49

Stefanos Tsitsipas nu se regăsește după finala pierdută la Roland Garros, în fața lui Novak Djokovic. Grecul a fost eliminat în primul tur la Wimbledon, iar astăzi a cedat inexplicabil, după un prim set dominat autoritar.

Moment ciudat în meciul Tsitsipas - Krajinovic

În setul secund, la scorul de 3-1 pentru Krajinovic, a avut loc un moment bizar. Tsitsipas a încercat să lovească puternic cu backhand-ul, dar a rămas cu mânerul rachetei în mână. Grecul a fost șocat în prima fază, apoi s-a amuzat împreună cu fanii prezenți în uriașa arenă din Hamburg.

Tsitsipas merge la Jocurile Olimpice

Stefanos Tsitsipas are o șansă importantă la Jocurile Olimpice. Rafael Nadal și Roger Federer nu vor fi prezenți, iar Novak Djokovic încă nu a dat răspunsul final. Tsitsipas va concura și în proba de dublu mixt, alături de Maria Sakkari.

Să îmi reprezint țara la Jocurile Olimpice este cea mai mare onoare. Pentru mine, Tokyo va fi o experiență fantastică. Evident, aș vrea să mă întorc cu o medalie în Grecia
- Stefanos Tsitsipas

Sorana Cîrstea, decizie finală în privința turneului de la Palermo

Roger Federer și-a vândut tricourile și rachetele pe sume amețitoare » Banii, donați în scopuri caritabile

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni