CUPA ROMANIEI    •   CUPA ROMÂNIEI

Începe Cupa României » Cu cine joacă Rapid și Craiova lui Adrian Mititelu în turul 1

U Craiova din Liga 1 este deținătoarea Cupei României Foto: Cristi Preda
U Craiova din Liga 1 este deținătoarea Cupei României Foto: Cristi Preda

Vineri, 27 Iulie 2018

Miercuri, 1 august 2018, va debuta primul tur al fazei naţionale a Cupei României.

Capetele de afiș sunt meciurile Rapid (SC Fotbal Club R Bucureşti) - Viitorul Domnești și U Craiova 1948 SA - Internațional Bălești.

În această etapă au intrat în competiţie cele 42 de câştigătoare ale fazei judeţene şi 26 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii 3, urmând a se disputa un total de 34 de meciuri, într-o singură manşă, eliminatorie, anunță FRF.

Programul partidelor:

• AFC Viitorul Albeşti (BT) – ASMS ACS Sănătatea Darabani (BT)
• CSO Viitorul Liteni (SV) – CSM Paşcani (IS)
• AS Viitorul Curiţa (BC) – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (NT)
• FC Vultureşti (VS) - AS Unirea Mirceşti (IS)
• CS Voinţa Lanuri (BZ) – CSM Râmnicu Sărat (BZ)
• Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăşti (VN) – CSM Focşani 2007 (VN)
• ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – ACS Sportul Chiscani (BR)
• CS Viitorul Ianca (BR) – ACS Victoria Traian (BR)
• ACS Pescăruşul Sarichioi Jr. (TL) – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL)
• CS Mihail Kogălniceanu (CT) – AS FC Agricola Borcea (CL)
• AS Mostiştea Ulmu (CL) – ACSM Olteniţa (CL)
• CS Viitorul Axintele (IL) – ACS Înainte Modelu (CL)
• SC Fotbal Club R Bucureşti (B) – ACS Viitorul Domneşti (IF)
• CS Argeşul Mihăileşti (GR) – CSO Bragadiru (IF)
• ACS Drăgăneşti-Vlaşca (TR) – CS Sporting Roşiori 2008 (TR)
• ACS Unirea Bascov (AG) – CS Atletic Bradu (AG)
• AS Gloria 2015 Corneşti (DB) – AS FC Aninoasa (DB)
• U Craiova 1948 SA (DJ) – CS Internaţional Băleşti (GJ)
• FC Petrolul Ţicleni (GJ) – ACS Viitorul Şimian (MH)
• CSM Slatina (OT) – AS Cozia Călimăneşti (VL)
• AS Croaţia Clocotici (CS) – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)
• AS Fortuna Becicherecu Mic (TM) – Ghiroda (TM)
• CS Victoria Zăbrani (AR) – CS Millenium Giarmata (TM)
• CSC Dacia Gepiu (BH) – CS Gloria Lunca Teuz Cermei (AR)
• AFC Sportul 2015 Petreşti (AB) – CS Hunedoara (HD)
• ACS Viitorul Şelimbăr (SB) – ACS FC Avrig (SB)
• ACS Sticla Arieşul Turda (CJ) – CS Iernut (MS)
• AS Crasna Moftinu Mic (SM) – AFC Unirea Tăşnad (SM)
• CS Rapid Jibou (SJ) – CS Minaur Baia Mare (MM)
• ACS Unu Fotbal Club Gloria (BN) – FC Unirea Dej (CJ)
• ACS Mureşul Ruşii-Munţi (MS) – CSM Avântul Reghin (MS)
• ACS Nemere Ghelinţa (CV) – ACS KSE Târgu Secuiesc (CV)
• AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
• AS FC Precizia Săcele (BV) – CS Păuleşti (PH)

În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se vor disputa prelungiri și, dacă egalitatea va persista, se vor executa lovituri de departajare.

Comentarii (6)

kaloogarele  •  28 Iulie 2018, 17:28
Postat de blocatu pe 28 Iulie 2018, 07:04

foarte important! sa nu uitam de Nuova Mamma Mia Bicicherecu Mic! :D

si aia, acs sticla e tare! doar ca nu e din vaslui, cum s-ar fi crezut

Mircea Hortensiu Tomuș  •  28 Iulie 2018, 11:15

Faptul ca CRAIOVA LUI MITITELU exista si joaca, DEMONSTREAZA fara nici un echivoc ca actuala Craiova a fostei Doamne primar a ignorat orice prevederi REGULAMENTARE si a intrat in LIGA A 2-a din ROMANIA pe usa din dos. Fara nici o indoiala a fost o FACATURA care ar avea sorti de indreptare.

blocatu  •  28 Iulie 2018, 07:04
Postat de gannicus2014 pe 27 Iulie 2018, 20:15

talpanistii nu au discernamantul necesar pentru a-si da seama de ridicolul si penibilul situatiei in care se scalda si se complac, se pretind a fi aceeasi STEAUA, dar sunt interzisi in Cupa Romaniei, acolo unde presteaza faimoasele Crasna Moftinu Mic, Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăşti, Nemere Ghelinţa sau Croaţia Clocotici ... talpane, du-te la TAS si reclama ca nu esti lasat sa participi in sezonul 2018-2019 al Cupei Romaniei =))

foarte important! sa nu uitam de Nuova Mamma Mia Bicicherecu Mic! :D

Vezi toate comentariile (6)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
11:00 Fotbal, Liga 2

Academia Clinceni - Farul

Digi 1, Telekom 1, Look Sport
13:00 Fotbal, Liga 2

Energeticianul - Universitatea Cluj

Digi 1, Telekom 2, Look Sport
14:00 Fotbal, La Liga

Getafe - Rayo Vallecano

Digi 2, Telekom 3
14:00 Fotbal, Bundesliga 2

Koln - Sandhausen

Digi 4
14:30 Fotbal, Premier League

Burnley - Tottenham

Eurosport
14:30 Handbal F, Liga Campionilor

Copenhaga - Buducnost

Telekom 4
15:00 Handbal F, Liga Campionilor

CSM București - Gyor

Digi 1, Telekom 1
16:15 Rugby, Turneul celor 6 Națiuni

Franța - Scoția

Telekom 4
16:30 Fotbal, Bundesliga

Bayern Munchen - Hertha Berlin

Digi 4, Telekom 3
17:00 Fotbal, Liga 1

Astra - Hermannstadt

Digi 1, Telekom 1, Look
17:00 Tenis, WTA

Turneul din Dubai

Digi 3
17:15 Fotbal, La Liga

Sevilla - Barcelona

Digi 2, Telekom 2
18:00 Fotbal, Ligue 1

PSG - Nimes

Digi 4
18:00 Fotbal, Turcia

Istanbul BB - Bursaspor

Look Sport
18:45 Rugby, Turneul celor 6 Națiuni

Țara Galilor - Anglia

Telekom 4
19:30 Fotbal, Bundesliga

Fortuna Dusseldorf - Nurnberg

Digi 3
19:30 Fotbal, Premier League

Leicester - Crystal Palace

Eurosport
20:00 Fotbal, Liga 1

Politehnica Iași - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 1, Look
20:00 Handbal M

Sporting - Dinamo

Digi 2
20:00 Tenis, WTA

Turneul din Budapesta

Digi 4
21:30 Fotbal, Serie A

Frosinone - Roma

Digi 3, Telekom 3
21:45 Fotbal, La Liga

Athletic Bilbao - Eibar

Digi 2, Telekom 4
22:00 Tenis, ATP

Turneul din Rio de Janeiro

Digi 4
22:00 Tenis, ATP

Turneul din Rotterdam

Telekom 2
Program TV complet

Liga 1

Vi 22.02.19
20:00
Sepsi OSK
0
Viitorul
0
Sa 23.02.19
17:00
Astra Giurgiu
Butean 49
1
Hermannstadt
0
Sa 23.02.19
20:00
Poli Iași
-
CFR Cluj
-
Du 24.02.19
14:00
Călărași
-
Dinamo
-
Du 24.02.19
17:00
FC Botoșani
-
Gaz Metan
-
Du 24.02.19
20:00
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 25.02.19
20:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Liga 1 LIVE: www.gsp.ro și www.facebook.com/GazetaSporturilor/ Toate meciurile sunt transmise de Telekom Sport, DigiSport și LookTV