CUPA ROMANIEI  ·  CUPA ROMÂNIEI

Începe Cupa României » Cu cine joacă Rapid și Craiova lui Adrian Mititelu în turul 1

U Craiova din Liga 1 este deținătoarea Cupei României Foto: Cristi Preda
U Craiova din Liga 1 este deținătoarea Cupei României Foto: Cristi Preda

Vineri, 27 Iulie 2018, 19:04

Miercuri, 1 august 2018, va debuta primul tur al fazei naţionale a Cupei României.

Capetele de afiș sunt meciurile Rapid (SC Fotbal Club R Bucureşti) - Viitorul Domnești și U Craiova 1948 SA - Internațional Bălești.

În această etapă au intrat în competiţie cele 42 de câştigătoare ale fazei judeţene şi 26 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii 3, urmând a se disputa un total de 34 de meciuri, într-o singură manşă, eliminatorie, anunță FRF.

Programul partidelor:

• AFC Viitorul Albeşti (BT) – ASMS ACS Sănătatea Darabani (BT)
• CSO Viitorul Liteni (SV) – CSM Paşcani (IS)
• AS Viitorul Curiţa (BC) – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (NT)
• FC Vultureşti (VS) - AS Unirea Mirceşti (IS)
• CS Voinţa Lanuri (BZ) – CSM Râmnicu Sărat (BZ)
• Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăşti (VN) – CSM Focşani 2007 (VN)
• ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – ACS Sportul Chiscani (BR)
• CS Viitorul Ianca (BR) – ACS Victoria Traian (BR)
• ACS Pescăruşul Sarichioi Jr. (TL) – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL)
• CS Mihail Kogălniceanu (CT) – AS FC Agricola Borcea (CL)
• AS Mostiştea Ulmu (CL) – ACSM Olteniţa (CL)
• CS Viitorul Axintele (IL) – ACS Înainte Modelu (CL)
• SC Fotbal Club R Bucureşti (B) – ACS Viitorul Domneşti (IF)
• CS Argeşul Mihăileşti (GR) – CSO Bragadiru (IF)
• ACS Drăgăneşti-Vlaşca (TR) – CS Sporting Roşiori 2008 (TR)
• ACS Unirea Bascov (AG) – CS Atletic Bradu (AG)
• AS Gloria 2015 Corneşti (DB) – AS FC Aninoasa (DB)
• U Craiova 1948 SA (DJ) – CS Internaţional Băleşti (GJ)
• FC Petrolul Ţicleni (GJ) – ACS Viitorul Şimian (MH)
• CSM Slatina (OT) – AS Cozia Călimăneşti (VL)
• AS Croaţia Clocotici (CS) – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)
• AS Fortuna Becicherecu Mic (TM) – Ghiroda (TM)
• CS Victoria Zăbrani (AR) – CS Millenium Giarmata (TM)
• CSC Dacia Gepiu (BH) – CS Gloria Lunca Teuz Cermei (AR)
• AFC Sportul 2015 Petreşti (AB) – CS Hunedoara (HD)
• ACS Viitorul Şelimbăr (SB) – ACS FC Avrig (SB)
• ACS Sticla Arieşul Turda (CJ) – CS Iernut (MS)
• AS Crasna Moftinu Mic (SM) – AFC Unirea Tăşnad (SM)
• CS Rapid Jibou (SJ) – CS Minaur Baia Mare (MM)
• ACS Unu Fotbal Club Gloria (BN) – FC Unirea Dej (CJ)
• ACS Mureşul Ruşii-Munţi (MS) – CSM Avântul Reghin (MS)
• ACS Nemere Ghelinţa (CV) – ACS KSE Târgu Secuiesc (CV)
• AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
• AS FC Precizia Săcele (BV) – CS Păuleşti (PH)

În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se vor disputa prelungiri și, dacă egalitatea va persista, se vor executa lovituri de departajare.



Șeful Chirurgiei din Deva, care și-a scos soția medic din carantină, i-a amenițat pe jandarmi cu Berbeceanu. Reacția șefului de cabinet de la MAI

Libertatea

Comentarii (6)

kaloogarele  •  28 Iulie 2018, 17:28
Postat de blocatu pe 28 Iulie 2018, 07:04

foarte important! sa nu uitam de Nuova Mamma Mia Bicicherecu Mic! :D

si aia, acs sticla e tare! doar ca nu e din vaslui, cum s-ar fi crezut

Mircea Hortensiu Tomuș  •  28 Iulie 2018, 11:15

Faptul ca CRAIOVA LUI MITITELU exista si joaca, DEMONSTREAZA fara nici un echivoc ca actuala Craiova a fostei Doamne primar a ignorat orice prevederi REGULAMENTARE si a intrat in LIGA A 2-a din ROMANIA pe usa din dos. Fara nici o indoiala a fost o FACATURA care ar avea sorti de indreptare.

blocatu  •  28 Iulie 2018, 07:04
Postat de gannicus2014 pe 27 Iulie 2018, 20:15

talpanistii nu au discernamantul necesar pentru a-si da seama de ridicolul si penibilul situatiei in care se scalda si se complac, se pretind a fi aceeasi STEAUA, dar sunt interzisi in Cupa Romaniei, acolo unde presteaza faimoasele Crasna Moftinu Mic, Clubul Sportiv Local Sportul Ciorăşti, Nemere Ghelinţa sau Croaţia Clocotici ... talpane, du-te la TAS si reclama ca nu esti lasat sa participi in sezonul 2018-2019 al Cupei Romaniei =))

foarte important! sa nu uitam de Nuova Mamma Mia Bicicherecu Mic! :D

Vezi toate comentariile (6)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
08:30 Tenis, Reluare

Turnee de Mare Șlem

Eurosport
16:00 Snooker, Reluare

Openul Scoției și Mastersul de la Londra

Eurosport
20:00 Biatlon, Reluare

Etape de Cupa Mondială

Eurosport
21:00 Emisiune TV

Sport Report

Telekom 1
Program TV complet

Liga 1