FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  ASTRA - CFR CLUJ 1-0

Președintele Federației, dezamăgit de meciul de pe Cluj Arena: "Așteptam penalty-uri" + Daum, la primul meci văzut în România

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 iulie 2016 00:01

Răzvan Burleanu susține că aștepta loviturile de departajare în meciul din Supercupă, câștigat de Astra cu 1-0 în fața lui CFR Cluj și a vorbit despre impresia lui Daum la primul meci din România.

"Am avut o Supercupă foarte ploioasă. Așteptam penalty-uri, mai ales că era o premieră, nu mai aveam minutele de prelungire.

Christoph Daum nu prea a avut timp să-și facă o părere. A fost abia primul meci la care a asistat în România. Va fi prezent și mâine, la Cupa Ligii, apoi la meciurile de campionat, pentru a vedea toți jucătorii", a declarat Răzvan Burleanu la Digi, după meciul de la Cluj.

Astra s-a impus cu 1-0, datorită golului marcat de William da Amorim, în minutul 86.