Comentarii (87)
roja_azul76
roja_azul76  •  28 Ianuarie 2017, 01:02
Postat de unico_biancorossi pe 28 Ianuarie 2017, 00:47

1. echipa cu nume ciudat, cum ii spui tu, adica echipa lui becali, este continuatoarea in drept a fostei fcsB, derivata fortat din adevarata Steaua. asadar, mosteneste totul, inclusiv siglele becalifere, palmaresul din 2003 incoace, punctajul Elo.)) si deci, la o adica inclusiv rankingul UEFA. problema FRF, si a LPF, unica in acest moment, nu este schimbarea denumirii din fcsB in fc cum o vrea becali, ci consecintele juridice ale ''aparitiei' ad hoc in prima liga a unei entitati noi, inexistente pana mai ieri. daca UEFA se prinde de manevra burleasca, Romania isi ia out vreo 5 ani din cupe. ceea ce nu supara pe talpan si CSA, ei oricum ajung in A peste un deceniu.) 2. opinia forumului este in sensul ca echipa becalifera trebuie retrogradata in ultima liga. evident, este opinia userilor nongigisti. gigistii nici macar nu accepta ca fcsB nu e Steaua, nemaivorbind ca nici macar fcsB nu are drept de rezidenta legala in A..)) astea sunt datele reale ale problemei care a nascut intrebarea ta, una complexa de fapt.

"Opinia forumului" esti tu,ma?Despre cine vorbesti,***,despre tine si haterii dinamovisti care faceti spume pe aici?

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  28 Ianuarie 2017, 01:01
Postat de roja_azul76 pe 28 Ianuarie 2017, 00:53

Asa este ma,hai sa-i retrogradăm pe toti,poate asa luati si voi campionatul.Parlitilor!!

ai rabdare. citeste si ultima parte. nu te grabi.

unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  28 Ianuarie 2017, 01:00
Postat de unico_biancorossi pe 28 Ianuarie 2017, 00:47

1. echipa cu nume ciudat, cum ii spui tu, adica echipa lui becali, este continuatoarea in drept a fostei fcsB, derivata fortat din adevarata Steaua. asadar, mosteneste totul, inclusiv siglele becalifere, palmaresul din 2003 incoace, punctajul Elo.)) si deci, la o adica inclusiv rankingul UEFA. problema FRF, si a LPF, unica in acest moment, nu este schimbarea denumirii din fcsB in fc cum o vrea becali, ci consecintele juridice ale ''aparitiei' ad hoc in prima liga a unei entitati noi, inexistente pana mai ieri. daca UEFA se prinde de manevra burleasca, Romania isi ia out vreo 5 ani din cupe. ceea ce nu supara pe talpan si CSA, ei oricum ajung in A peste un deceniu.) 2. opinia forumului este in sensul ca echipa becalifera trebuie retrogradata in ultima liga. evident, este opinia userilor nongigisti. gigistii nici macar nu accepta ca fcsB nu e Steaua, nemaivorbind ca nici macar fcsB nu are drept de rezidenta legala in A..)) astea sunt datele reale ale problemei care a nascut intrebarea ta, una complexa de fapt.

si 3 (ca nu era spatiu de ajuns) : da, burlestii au dreptate sa afirme ca schimbarea denumirii in afara perioadei regulamentare nu poate avea sanctiuni regulamentare pentru echipa becalifera, dar juristii lor habar nu au sa explice de ce : schimbarea asta intempestiva e un caz fortuit. caz fortuit domnilor juristi de 2 bani de la federatie-liga, explicati simplu si la obiect, sa priceapa lumea. deci, e un caz fortuit ca becalianul e obligat sa schimbe denumirea echipei lui IN AFARA perioadei prevazuta in statute si regulamente. dar nu asta e problema esentiala ! problema esentiala, cea care nedumereste pe nongigisti este alta : de ce burlestii nu adopta o pozitie fata de principalul efect al deciziilor judecatoresti, si anume desfiintarea de jure a FC Steaua, din 2003, si preluarea ilegala a locului ei de catre clubul becalifer ! solutia legala, morala si normala este retrogradarea entitatii false in Divizia Sate Online, cu pastrarea palmaresului propriu, din 2003 pana in prezent. dar aceasta solutie radicala, legala, morala si normala ingrozeste FRF+LPF, intrucat poate atrage sanctiuni UEFA. poate.. dar tot caz fortuit e si pentru FRF. asta nu inteleg ei, avand juristi foarte slabi, sau.. gigisti. ps - nu am nimic cu nimeni, nici cu fcsB (becali imi este simpatic, este notoriu pe forum), si cu atat mai putin cu adevarata mare rivala a clubului meu, adica FC Steaua Bucuresti, sa decida ce vor, clubul meu are belelele lui, dar asa vad eu lucrurile in cazul asta deja celebru.)

valyomanyd
valyomanyd  •  28 Ianuarie 2017, 00:56
Postat de unico_biancorossi pe 28 Ianuarie 2017, 00:47

1. echipa cu nume ciudat, cum ii spui tu, adica echipa lui becali, este continuatoarea in drept a fostei fcsB, derivata fortat din adevarata Steaua. asadar, mosteneste totul, inclusiv siglele becalifere, palmaresul din 2003 incoace, punctajul Elo.)) si deci, la o adica inclusiv rankingul UEFA. problema FRF, si a LPF, unica in acest moment, nu este schimbarea denumirii din fcsB in fc cum o vrea becali, ci consecintele juridice ale ''aparitiei' ad hoc in prima liga a unei entitati noi, inexistente pana mai ieri. daca UEFA se prinde de manevra burleasca, Romania isi ia out vreo 5 ani din cupe. ceea ce nu supara pe talpan si CSA, ei oricum ajung in A peste un deceniu.) 2. opinia forumului este in sensul ca echipa becalifera trebuie retrogradata in ultima liga. evident, este opinia userilor nongigisti. gigistii nici macar nu accepta ca fcsB nu e Steaua, nemaivorbind ca nici macar fcsB nu are drept de rezidenta legala in A..)) astea sunt datele reale ale problemei care a nascut intrebarea ta, una complexa de fapt.

Eu sunt in dilema, cum se vor numi suporterii echipei lui Becali, SPORTisti sau SPORTIvi ? :)))) Si, ar trebui initiat un concurs printre ei, cine vine cu cea mai ingenioasa idee de scandare cand vor incuraja echipa pe stadion :))

roja_azul76
roja_azul76  •  28 Ianuarie 2017, 00:53
Postat de unico_biancorossi pe 28 Ianuarie 2017, 00:47

1. echipa cu nume ciudat, cum ii spui tu, adica echipa lui becali, este continuatoarea in drept a fostei fcsB, derivata fortat din adevarata Steaua. asadar, mosteneste totul, inclusiv siglele becalifere, palmaresul din 2003 incoace, punctajul Elo.)) si deci, la o adica inclusiv rankingul UEFA. problema FRF, si a LPF, unica in acest moment, nu este schimbarea denumirii din fcsB in fc cum o vrea becali, ci consecintele juridice ale ''aparitiei' ad hoc in prima liga a unei entitati noi, inexistente pana mai ieri. daca UEFA se prinde de manevra burleasca, Romania isi ia out vreo 5 ani din cupe. ceea ce nu supara pe talpan si CSA, ei oricum ajung in A peste un deceniu.) 2. opinia forumului este in sensul ca echipa becalifera trebuie retrogradata in ultima liga. evident, este opinia userilor nongigisti. gigistii nici macar nu accepta ca fcsB nu e Steaua, nemaivorbind ca nici macar fcsB nu are drept de rezidenta legala in A..)) astea sunt datele reale ale problemei care a nascut intrebarea ta, una complexa de fapt.

Asa este ma,hai sa-i retrogradăm pe toti,poate asa luati si voi campionatul.Parlitilor!!

para.para
para.para  •  28 Ianuarie 2017, 00:49

Pai daca dispare jiji, hartia sporturilor din romanika cu-i ramane? Se alege praful si pulberea de cancanul sporturilor.

unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  28 Ianuarie 2017, 00:47
Postat de qwerty007 pe 28 Ianuarie 2017, 00:36

O intrebare,echipa cu nume ciudat adica "Fotbal Club Sport" mosteneste palmaresu' lui Fcsb si va mai fi cap de serie la tragerile la sorti !?? Nici un ziarist nu a scris nimic pe chestia asta !

1. echipa cu nume ciudat, cum ii spui tu, adica echipa lui becali, este continuatoarea in drept a fostei fcsB, derivata fortat din adevarata Steaua. asadar, mosteneste totul, inclusiv siglele becalifere, palmaresul din 2003 incoace, punctajul Elo.)) si deci, la o adica inclusiv rankingul UEFA. problema FRF, si a LPF, unica in acest moment, nu este schimbarea denumirii din fcsB in fc cum o vrea becali, ci consecintele juridice ale ''aparitiei' ad hoc in prima liga a unei entitati noi, inexistente pana mai ieri. daca UEFA se prinde de manevra burleasca, Romania isi ia out vreo 5 ani din cupe. ceea ce nu supara pe talpan si CSA, ei oricum ajung in A peste un deceniu.) 2. opinia forumului este in sensul ca echipa becalifera trebuie retrogradata in ultima liga. evident, este opinia userilor nongigisti. gigistii nici macar nu accepta ca fcsB nu e Steaua, nemaivorbind ca nici macar fcsB nu are drept de rezidenta legala in A..)) astea sunt datele reale ale problemei care a nascut intrebarea ta, una complexa de fapt.

881165428637603
Sorin Sfetcovici  •  28 Ianuarie 2017, 00:45

Bai Piturca locul tau e la Puscarie

qwerty007
qwerty007  •  28 Ianuarie 2017, 00:36
Postat de dinamo_fan pe 28 Ianuarie 2017, 00:28

esta e finalul si pentru GSP. ***

O intrebare,echipa cu nume ciudat adica "Fotbal Club Sport" mosteneste palmaresu' lui Fcsb si va mai fi cap de serie la tragerile la sorti !?? Nici un ziarist nu a scris nimic pe chestia asta !

stark
stark  •  28 Ianuarie 2017, 00:33
Postat de bigdeal pe 28 Ianuarie 2017, 00:30

Treci la somn, maine ai lucrare de control.

Primul slujitor al stapanului puscarias care a semnat condica. Next

  • 1
  • •••
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Comentează