Comentarii (87)
stark
stark  •  28 Ianuarie 2017, 00:22

Ciuma becaliota o sa dispara din fotbal cand nu mai poate castiga bani pe seama prostilor si pampalailor care o sustine.....adica gigistii care le cauta in coarne si jinesc stelistii si gloriile steliste. De la ala negru mic si rau Giovani pana la mare sfant Gheorghe. Fotbalul e afacere de clan mafiot, o bisnita pentru ei, daca nu castiga bani din fotbal Gigi nu mai exista in media iar daca el nu mai exista in media moare...de ciuda. El este acolo pentru ca mai are cum sa profite de prostani care cred ca FC Sportiv este Steaua altfel era Pa

bebe21
bebe21  •  28 Ianuarie 2017, 01:11
Postat de unico_biancorossi pe 28 Ianuarie 2017, 01:08

nu stiu cum se vor numi, si sincer, e problema lor. eu am opinia ca in scurta vreme becali chiar se va retrage din sport, piturca are dreptate : fara Steaua, el e zero barat. becali era un cvasinecunoscut pana sa preia Steaua (cum a preluat-o, s-a dovedit dupa ani de procese, e alta istorie). nu poate nimeni sa conteste ca acest dilimandros, asa cum e el de controversace, s-a dovedit un abil conducator de club, rezultatele obtinute stau marturie, mai ales pe plan extern, daca pe plan intern sunt discutii cu privire la 2-3 performante, pe plan extern nu se poate afirma ca pungile cu bani negri au functionat. deci, pe plan extern, miraculos sau ba, becali a dat tun dupa tun, sigur, profitand de renumele, faima, stadionul, sigla si mai ales de fanii ... stelisti, in necunostinta de cauza. sa fi sinceri : au fost meciuri europene superbe ca atmosfera, create de fanii stelisti ! ei au fost deseori al 12-lea jucator al lui... becali sport club. nu stiu cine spunea, catarama cred : la cati bani a scos becali, nu ar fi problema sa accepte totusi sa cumpere sigla aia si palmaresul, pe bune, si echipa lui sa fie Steaua pe bune. dar, se pare ca becali nu mai este agreat in lumea ''buna'', sus pusa. si el stie asta, fiti siguri. sincer ? cred ca este gresit, pentru ca, repet, becali s-a dovedit un sef remarcabil de club. asta e un alt adevar incontestabil, vorba lui Mister.)

esti bolnav de frustrare...te roade mediocritatea, nu-i asa?

sandi
sandi  •  27 Ianuarie 2017, 21:33

Ce penibil este piturca! Eu sunt dinamovist si imi va parea rau de fcsb si el se bucura. Caracter enorm, cand era de muls a gos cu oieru si acum nu mai merge si se razbuna. Asta se va intoarce impotriva lor. Omu a bagat bani si a dus mai departe echipa, nu mai zic ca ani de zile a favut contracte cu csa si a dat bani. E ca si cum cineva ma fura eu ani de zile fac afaceri cu el fara sa zic nimic si ma teezesc intr o zi cu constiinta incarcata si tip hoti hoti, pai ai fost mana in mana cu hotu ma coplicitate se cheama asta. O rusine de armata si de tara!

iacobeusebiu
iacobeusebiu  •  28 Ianuarie 2017, 08:31
Postat de travka pe 28 Ianuarie 2017, 06:54

Prietene vezi ca ești cam prost de fapt, în Europa și în liga nu joaca numele ci jucătorii, un nume singur nu se califica în grupele europene 11 ani consecutiv venind de fiecare data din preliminarii înțelegi? Steaua s a autofinatat din banii europeni probabil peste 100 mil în ultimii 10 ani și încă vreo 50 din transferuri, nu mai pun aici drepturi tv și sponsori. Deci ești un mare prost, hai sa vedem cate finale UCL o sa joace echipa lui lăcătuș doar pt ca are un nume steaua...îți zic eu cate: fix cate va juca și dinamu hahahaha

Prietene, foarte bine ai punctat raspunsul pentru stark si toti acesti habarnisti de pe aici,care nu inteleg ca fotbalul (peste tot in lume) inseamna bani, inseamna afacere. Ce este atat de greu sa privim in ''jurul'' nostru , si sa vedem cum multe echipe de renume care pe vremuri detineau suprematia in fotbal, acum sunt undeva la anonimat sau poate prin ligile inferioare,doar pentru faptul ca nu joaca ,nu a jucat si nu va juca niciodata numele. Era,odata, in comunism, cand mai mergeau chestiile astea, dar acum fotbalul are cu totul si cu totul alte dimensiuni. Intr-adevar, daca Becali nu este atent la echipa care ar trebui sa o formeze de acum pentru castigarea campionatului si calificarea in cupele europene (cea ce va insemna bani si buget de echipa peste nivelul campionatului), si aici, eu personal,ma refer la cumpararea unui nr.10 autentic (coordonator de joc) si la schimbarea antrenorului , va ajunge in vara si in campionatul care va urma sa plateasca bani din propriile buzunare, si cum a luat niste jucatori pe niste salarii destul de maricele, asta va insemna un adevarat dezastru. Deci e clar ca va depinde de performanta in europa, unde daca va merge vor veni din'nou bani si va putea continua iarasi la un nivel la care restul echipelor din campionat doar viseaza (multe, nici nu-si permit sa viseze).Ca un exemplu,pentru catei, doar suporteri viseaza de ani buni sa joace si ei peste granita , dar *** cu siguranta nu-si doreste acest lucru,pentru ca nu-si permite

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

gigi_becali_4
gigi_becali_4  •  28 Ianuarie 2017, 07:50

Mi-au iesit fire albe de par in barba , am fost scos la pensie la limita de varsta, mi s-au nascut doi nepoti si eu tot astept in zadar sa se desfiinteze Steaua. Eu totusi inca mai sper !! Ma cheama Crotalie si e bine ! Hei hei !

974595099240315
Vasile Lascar  •  28 Ianuarie 2017, 07:33

Nici vorba ca becali sa se retraga din fotbal...nu se scrie in ziare de dragnea si pesedeul lui cat se scrie de becali....daca se retrage, adio publicitate, adio poze si perle de ale lui...becali e sarea si piperul pentru toti infocatii si impatimitii de fotbal ai romanilor...in veci nu se va retrage...

tzusti_reloaded
tzusti_reloaded  •  28 Ianuarie 2017, 03:51
Postat de bvd_magheru pe 28 Ianuarie 2017, 02:12

Pai in tzari ca Romania le dai un deget iti iau toata mina !! Un exemplu dintre sutele de exemple . Minoritatile secsoale . Barbatii vor si ei sa se casatoarasc legal cu alti Barbati !! Pot sa iti mai dau sute de alte exemple din cu totul alte domenii inclusiv politic. Aia de la serei se comporta ca in perioada interbelica doar ca nu se mai pot impusca unii pe altii !! Si atunci erau grupuri si grupuri de generali de armata , politie , etc.. fiecare cu agenda lui si pistolul lui in teaca !! Aceeasi tzara . A LUI PAPURA VODA . Unii loiali lui base . Altii lui Johannis. Altii lui Ponta etc .Zecs ala cared ca e trompetist de meserie !

:) ALA MACAR ARE COLOANA VERTEBRALA.. A TINUT SI MOARE CU DINAMO..TU? DINAMO..SANCHI..MOGOSOAIA AS ROMA.. LA INCEPUTURI II ASASINAI P ASTIA CU..KAPITALUL..DUPA CE AM INTRAT YO P ACI.. CUTREMURUL..BA ROMELL BA ***..BA COMUNISTII..ESTI LOVIT IN TARTAGUTA..RAU..HAI CU SICK

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

talpaiadului
talpaiadului  •  28 Ianuarie 2017, 02:38
Postat de unico_biancorossi pe 28 Ianuarie 2017, 01:34

detectez un progres. conversatia poate continua. iti respect argumentele, dar nu crezi ca ar trebuis a discutam pe teme? pe subiecte ? sa lasam opiniile despre autorii opiniilor ? ce ar fi sa lasam atitudinile astea ofensive de o parte ? ce ar fi sa admitem cand si altii au dreptate ? ani si ani, eu, si multi multi alti useri, nu doar dinamovisti, ci si rapidisti, ploiesteni, olteni, clujeni, etc, au recunoscut fair play cand cluburile lor nu erau bine. stii cumva cine sunt singurii lipsiti de fair play, pe acest forum ? deja vu. deci, si eu, ca si multi alti dinamovisti, suntem mult mai preocupati de soarta lui Dinamo. dat fiind ce se intampla la .. Steaua, hai sa admitem, nu prea avem articole cu Dinamo si nu suntem putini, asa ca mai dam cu nasul pe avalansa asta de articole talpanisti vs gigisti, dupa cum chiar voi va intitulati zilnic unii pe altii ! asta ce inseamna ? ca daca avem opinii diferite suntem dusmanii cuiva ? nu suntem amigo, doar ne exprimam opinii. daca ele sunt exprimate decent, atunci ce sa mai vrem ? asadar, sa lasam chestiile la persoana, sa analizam cum se cuvine opiniile, pentru ca in principiu scriem aici pentru ca vrem sa discutam ce credem despre fotbal si despre sport. repet, ma intereseaza extrem de putin problema asta de la Steaua, dar o urmaresc vrand nevrand. nici eu, nici tu, si nici un user nu poate sa faca nimic, cu exceptia postarii opiniilor personale. asta e tot.

Toate ca toate, dar tu esti dependent de gsp, omule. Mai bine ai lua o pauza de vreo luna, stai departe de site-ul asta, mergi si plimba-te prin parc, du-te la munte in weekend, iesi la o bere cu prietenii...

ang3ldev1l
ang3ldev1l  •  28 Ianuarie 2017, 01:38
Postat de bebe21 pe 28 Ianuarie 2017, 01:11

esti bolnav de frustrare...te roade mediocritatea, nu-i asa?

unico_biberonrosu este atat de bolnav, incat el detine cele mai multe clone de pe acest site, el este personajul care in trecut prabusea un concurs destinat pentru coregrafiile fanilor din intraga lume, unde din romania unico_biberonrosu vota la greu coregrafia dinamovista de pe zeci de conturi; cand spui unico_biberonrosu, ***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

andy_2008
andy_2008  •  27 Ianuarie 2017, 21:48

Mare caracter Piturca asta,bine mai are si defecte,nu si recunoaste baiatul si a ajutat la desfiintarea Craiovei.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • •••
  • 9
Comentează