Alte știri din fotbal
Dinamo - U Cluj, duel tare pentru primele locuri în Superligă » Echipele probabile + cotele bookmakerilor
0
UTA - Corvinul, în runda #6 a Superligii: măsură inedită anunțată de galeriile celor două cluburi » Echipe probabile
0
Alte 7 meciuri astăzi în Liga 2, după ce vineri Ionuț Chirilă și puștii lui au produs surpriza etapei
23
Scandal-monstru după Petrolul - Rapid, zeci de arestări
1
Știri din fotbal internațional
Agentul lui Julian Alvarez iese la atac: „Să nu întrebi niciodată un mincinos de ce minte! Îți va răspunde cu altă minciună”
0
Hull City - Manchester United, în prima etapă din Premier League » Echipele probabile
0
La asta s-a ajuns! Ultrașii lui Marseille s-au răzbunat pe naționala Franței, la primul meci din acest sezon
0
Schimbă Dennis Man echipa, pe final de mercato? Gianluca Di Marzio a dezvăluit unde poate ajunge
0
Lifestyle
Cea mai sexy hocheistă din lume, deconspirată de fani » Noul iubit este tot un sportiv
5
Portarul din Serie A, surprins pe aeroportul Otopeni alături de o româncă celebră!
18
Femeia cu peste 1 milion de urmăritori intervine în scandalul de la FCSB: „Nu e nici 1% apreciat! A trecut printre atâția fotbaliști și nu i-ai spus un «bravo»”
30
Sala Polivalentă din Tulcea găzduiește un nou eveniment sportiv, după succesul de la Europeanul de baschet U18
1
Cristi Danileț, ironizează motivarea CCR în cazul „amendamentului Fritz”: ...
Libertatea
Doi salvamari au scos din mare un fragment de dronă la Năvodari, în preajma ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Cinci directori de colegii naționale critică vehement examenul separat de ...
Libertatea
Mai erau și bancuri bune pe vremea aceea . Cel mai bun suna așa : Steaua are un Lăcătuș și restul meseriasi .Dinamo o Movilă și restul bolovani . Andone are mare dreptate ! Trio-ul de fluierași din Vâlcea întotdeauna a fost la datorie .Mai ales Crăciunescu ! Nici cu “militeanul”Anderco nu mi-e rusine.Cu el in teren Dinamo avea al 12-lea jucător .Si ce jucător ! Nimeni nu-l bătea ! Numai Dobrin !Ii înțepa numai din afara lui 16 ca sa nu existe motivul de ofsaid .
adversarii stelei mai ascundeau mingea insa in orice joc al stelei era cu rupere de picioare...noi suporterii ne uitam la meci ca la un film horror...dar daca treceam cu vederea ”bataia„...nu iertam arbitrii partinitori.Si la capitolul arbitrii steaua era cea mai favorizata.Si este pina in ziua de azi...
Mai mișto este deposedarea lui Rednic, nu ți se pare?
Dupa meciuri erau cei mai buni prieteni, orgoliile erau intre institutii, generali. O poza cu Tudorel Stoica in prim plan, gladiatorul de la mijlocul terenului, acesta e castigul acestui articol.
Dimineață, începând de pe la 7..., o să vedeți inflație de emili, acum e târziu, doarme dus, n-a apucat să citească șekspiriana întrebare. O să fie măcel, cel puțin 100 de comentarii, 75 ale lui. :))
Multe meciuri ale Stelei nu se terminau in acelasi timp cu celelalte.. Era la radio "fotbal minut cu minut".. Se termina emisiunea, treceau vreo 10 min de stiri si dupa aia ne anuntau ca s-a terminat si meciul lor, cu gol in min 89 desi se marcase dupa min 100..de fapt se pot vedea anumite faze pe YouTube.. Chiar in 1988 cand spun ei ca aveau mare echipa, Dinamo era mult peste ei.. Chiar daca era Hagi, jucau Sabau, Mateut, Lupu, Lupescu.. Toti in nationala
Dacă Piți zice că l-a făcut Miliția că a dat în babaroase și l-a trimis , păi să știi că- i adevărat. :)) Nu minte.
Ambele echipe erau favorizate!Sunau telefoanele(fixe) la CCA ca la Posta Romana la ora exacta!????! Presiuni maxime! Atentie ,vorbim aici de echipele originale ,nu de Fcdb si Fcsb!
vorbeste stelistul din tine si e pacat. Dinamo avea o echipa la fel de buna ca cea "seviliana" a stelei, diferenta ca pe vremea aia o singura echipa participa in CCE. daca ar fi mers 2, amandoua ar fi mers pana departe. Drept dovada ca la o saptamana dupa castigarea cce, Dinamo a batut steaua in finala cupei. Dinamo nu juca meciuri pana in minutul 100 si nici nu mai are rost sa vorbim de anumiti jucatori cum au fost saltati si dusi prin cazarma ca sa fie obligati sa semneze, inclusiv "fiara" voastra si cel mai mare jucator roman. Cat despre finala din 88, aberezi in totalitate, este offsaid si dupa regulile noi, cat si dupa cele vechi. Daca nu stii care erau alea vechi, informeaza-te. Daca ma duce bine memoria, Dinamo are si un gol perfect valabil anulat. Nu stiu cum puteti sa credeti ca echipa unui dictator suprem nu era avantajata. Nici nu mai zic ca armata este o institutie mult mai puternica decat militia.
Toți puțoii scriu aici, rar vezi câte unul să fi fost născut și cu ceva grădiniță făcută pe stadion, în vremurile alea. Ce vârstă o fi avut atunci Rămureanu? Dar Udrea? Erau puștani, poate băgau la Pronosport, pe furiș, așa, banii de cofetărie. :))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.