FOTBAL  »  Superliga  »  CLINCENI - CS MIOVENI 0-2

EPIC FAIL A scăpat singur cu portarul, dar s-a făcut de râs! » Fază incredibilă în primul meci al zilei din Liga 1

În minutul 55 al meciului Academica Clinceni - CS Mioveni, la 0-1, Bogdan Rusu (32 de ani) a irosit o ocazie imensă. Singur cu portarul și cu alt coleg alături, atacantul argeșenilor a călcat pe minge!

Articol de GSP - Publicat vineri, 22 aprilie 2022 18:57 / Actualizat vineri, 22 aprilie 2022 19:56

În minutul 55 al meciului Academica Clinceni - CS Mioveni (0-2 scor final), la 0-1, Bogdan Rusu (32 de ani) a irosit o ocazie imensă. Singur cu portarul și cu un alt coleg alături, căpitanul și golgeterul argeșenilor a călcat pe minge!

Clinceni a dus aproape toată echipa în careul Mioveniului la o fază fixă. Argeșenii au reușit să respingă, mingea a ajuns la Obedeanu, cel mai retras jucător al ilfovenilor, care a fost deposedat foarte ușor aproape de centrul terenului.

A fost sau n-a fost?  » „Moment Zuluf” la deschiderea scorului în Clinceni - Mioveni: „centralul” s-a luat după „asistent”
CLINCENI - CS MIOVENI
A fost sau n-a fost? » „Moment Zuluf” la deschiderea scorului în Clinceni - Mioveni: „centralul” s-a luat după „asistent”

Clinceni - CS Mioveni. Epic fail cu Bogdan Rusu

În continuarea fazei, Sanoh i-a pasat lui Bogdan Rusu, iar golgeterul (9 goluri) și cel mai important jucător al Mioveniului a scăpat singur cu portarul Ureche

Când se pregătea să finalizeze, căpitanul oaspeților s-a făcut de râs și a călcat pe minge, deși terenul nu i-a jucat vreo festă, mingea nu a sărit. Rusu avea și varianta pasei, în dreapta lui aflându-se Buziuc.