FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CFR CLUJ 0-0

DINAMO - CFR CLUJ 0-0 // Emoții pentru Laurențiu Corbu! Dus cu salvarea la pauză la Spitalul Floreasca » Ce i-au spus medicii

Articol de - Publicat duminica, 10 noiembrie 2019 22:30

Laurențiu Corbu (25 de ani), folosit ca fundaș stânga, a fost schimbat la pauza meciului Dinamo - CFR Cluj 0-0, acuzând probleme de sănătate.

În prima repriză, fundașul dinamovist a sărit să lovească mingea cu capul, dar a căzut prost, având nevoie de intervenția medicilor. După câteva minute, acesta s-a ridicat și a continuat să joace până la finalul primei reprize, când a fost schimbat cu Gabriel Moura.

Se pare că la pauză, starea lui Corbu s-a agravat și a fost chemată ambulanța. Dinamovistului i-a fost imobilizat gâtul cu un guler cervical, chiar la vestiare. Ulterior, acesta a fost dus la Spitalul Floreasca pentru mai multe investigații, anunță Fanatik

Din informațiile GSP.RO, starea lui Corbu e una bună. Acesta a făcut un RMN, iar medicii au constatat că a avut doar o contuzie puternică.

10 meciuria jucat Laurențiu Corbu în acest sezon în Liga 1

VEZI ȘI:

„Câinii” au jucat la egal! Dusan Uhrin: „Ne-am temut de rezultat în repriza secundă”

FOTO + VIDEO Antireclamă fotbalului! Şi arbitrajului » Dinamo și CFR Cluj, egal plictisitor în derby-ul etapei