FOTBAL  »  Superliga  »  NOTE

DINAMO - HERMANNSTADT 1-1 » NOTE GSP: „corigentul” din tabăra „câinilor” + Cine se poate lăuda cu singurul 8

Dinamo a remizat cu Hermannstadt pe „Arena Națională”, scor 1-1 +50   FOTO
Dinamo a remizat cu Hermannstadt pe „Arena Națională”, scor 1-1

Articol de GSP - Publicat marti, 25 august 2020 08:27 / Actualizat marti, 25 august 2020 15:15

Dinamo a remizat împotriva lui Hermannstadt, scor 1-1, în etapa inaugurală a noului sezon de Liga 1.

Reprizele au fost împărțite, Hermannstadt având inițiativa în prima parte, Dinamo fiind mult mai decisă în partea secundă. Gigi Mulțescu, cu un lot subțire la dispoziție, a optat pentru o formulă de start cu doar doi străini, în timp ce 6 fotbaliști U21 și-au făcut apariția pe parcursul meciului!

Dinamo - Hermannstadt » Note GSP

DINAMO - HERMANNSTADT 1-1 » NOTE GSP: „corigentul” din tabăra „câinilor” + Cine se poate lăuda cu singurul 8

Un singur „corigent” a existat în tabăra lui Dinamo: este vorba de Bejan, care a primit nota 4. În rest, toți fotbaliștii au avut de la 5 în sus. Cel mai mult, Sorescu (7), autorul golului „câinilor roșu”. Vlad Achim, noua achiziție a roș-albilor, a primit doar nota 5, fiind înlocuit spre finalul partidei cu Riccardo Grigore.

De cealaltă parte, toți sibienii au primit note de trecere în Gazeta de azi! Doar trei fotbaliști peste 6: Jo Santos (7), Sântean (7) și impresionantul portar Cristiano, 8.

8a fost cea mai mare notă primită în Dinamo - Hermannstadt, calificativ dobândit de Cristiano, portarul sibienilor

GALERIE FOTO. Cele mai tari imagini din Dinamo - Hermannstadt 1-1

+45 FOTO

Mai multe știri despre Dinamo - Hermannstadt:

Gigi Mulțescu, gata să-i lase locul lui Contra: „Pentru Dinamo accept orice!”

Cătălin Straton, apel către conducere: „Echipa e alături de Mulțescu”

Citește și:
Filmarea cu accidentul care a șocat România: zboară peste două mașini în intersecție!
Noutati auto
Filmarea cu accidentul care a șocat România: zboară peste două mașini în intersecție!
Amenințări fără precedent la FCSB: „Nu vor să rămână la noi. Vor juca la echipa a doua, cu Recolta Gheorghe Doja și Avicola!”
Superliga
Amenințări fără precedent la FCSB: „Nu vor să rămână la noi. Vor juca la echipa a doua, cu Recolta Gheorghe Doja și Avicola!”
Louis Munteanu, rafală de reproșuri la interviu: „Când faci egal cu o echipă ca Metaloglobus...” + Și-a declarat admirația pentru rivală
Cupa Romaniei
Louis Munteanu, rafală de reproșuri la interviu: „Când faci egal cu o echipă ca Metaloglobus...” + Și-a declarat admirația pentru rivală
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Campionate
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (9)
bogat
bogat  •  25 August 2020, 10:18

Daca portarul de la Hermanstadt a luat cea mai mare nota din meci, cum puteti sa faceti comentarii live si sa scrieti opinii (ca nu se pot numi cronici) despre meci in care nu mentionati nici macar o ocazie din cele cateva avute de Dinamo? Ziaristi facuti la apelul bocancilor, ati transformat GSp in fanzina patronilor infractori care va miluiesc cu cate ceva sa le faceti cota mincinoasa jucatorilor. Combinatia asta a dus fotbalul romanesc sub nivelul marii si vom ajunge sa citim mai degraba bloguri decat ziarul vostru care a depasit orice limita a subiectivitatii si relei intentii.

creeperno
creeperno  •  25 August 2020, 22:57

Achim a fost de 7, in rest sunt de acord

molevotec
molevotec  •  25 August 2020, 19:50
Postat de molevotec pe 25 August 2020, 19:49

gigistii sunt p r o s t i ?

ce cauta sa injure grosolan pe dinamo si gsp.ro nu_i baneaza?

Vezi toate comentariile (9)
Comentează