FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - FCSB 1-4

Face toți banii! Rusescu a fost omul meciului cu Viitorul + Doi titulari n-au putut primi notă

Articol de GSP - Publicat luni, 27 august 2018 09:10

FCSB a învins-o fără drept de apel în deplasare pe Viitorul, scor 4-1. Încă din minutul 5, formația lui Hagi a rămas în 10 oameni după eliminarea lui Virgil Ghiță.

Fundașul central al Viitorului n-a putut primi notă după doar 5 minute pe teren, el fiind cel care l-a faultat pe Florinel Coman din postura de ultim apărător. Nici Mățan n-a primit notă, el fiind schimbat în minutul 14 cu Boboc.

rkr3151
Virgil Ghiță vede cartonașul roșu // Foto: Raed Krishan

De partea cealaltă, Raul Rusescu a fost omul meciului. A făcut faza de la primul gol și a centrat perfect la reușita de 2-0 a lui Dennis Man. Atacantul plătit cu 25.000 de euro de Gigi Becali a fost notat cu 8 de Gazeta Sporturilor.

De asemenea, după meciul de aseară Gigi Becali a fost primul care l-a lăudat pe Rusescu: "E caviar. Îmi pare rău că nu l-am odihnit și pe el pentru meciul cu Rapid Viena".

Luni, 21:00: FC Voluntari - CSU Craiova

Citește și: VIITORUL - FCSB 1-4 // Gigi Becali s-a răzgândit: "Qaka nu pleacă nicăieri după cum a jucat cu Viitorul" + Ce jucător vrea să trimită la un alt club din Liga 1