Comentarii (300)
rnb9
rnb9  •  14 Decembrie 2014, 11:56

1.CFR Transilvania U Cluj ( referita T-silvania) 2.Oltenia U Craiova (referita Oltenia) 3.Banatica Poli Timisoara 4.Moldova Stud.Iasi 5.Steua Bucuresti 6.RNB ( Rosunegru Bucuresti abrevierea RNB poate duce si la Regiunea Noastra Bucuresti) ///zisesem Muntenia Ploiestidar probabil dar ajunge Steaua Bucuresti pentru Muntenia si chiar Dobrogea unde tot steaua....Atata timp cat orasul Constanta tzine cu Steaua ce rost are o echipa acolo In zona de Sud va fi RNB (Rosu Negru Bucuresti si Steaua a armatei ca are cupa campionilor

teodor.muresan
teodor.muresan  •  14 Decembrie 2014, 11:52
Postat de rapid_forever_1923 pe 14 Decembrie 2014, 11:42

Cam toti asa-zisii investitori din fotbalul romanesc se dovedesc pana la urma a fi borfasi,unii sunt deja in inchisoare,unii sunt in asteptare,altii se gandesc cum sa "spele putina",nu e un lucru rau ca dispar din fotbal borfasii insa cine vine in locul acestora?,de ce marile firme din Romania nu investesc in fotbal si in sport,pe modelul deja patentat in Occident?, si aici e marea problema fiindca in locul lor nu vine nimeni si fotbalul romanesc se duce de rapa...

Pt ca avem o lege a sponsorizarii dupa chipul si asemanarea democratiei noastre. Adica e originala( ca la noi, la nimenea). Nu e convenabil.

valassul
valassul  •  14 Decembrie 2014, 11:52
Postat de samertx pe 14 Decembrie 2014, 11:46

Băi, gândire logică, de unde să înceapă de altundeva? Te deranjează normalitatea?

Si cu asta ai zis tot..logicule..spor la pregatit in CL..inafara de rusine si sters pe jos cu voi prin Europa nu ati facut nimic si nu ati reprezentat cu nimic tara asta competitiile europene.

valiza.epo
valiza.epo  •  14 Decembrie 2014, 11:50
Postat de bandoleros pe 14 Decembrie 2014, 11:05

Pai de ce sa il extradeze? De ce o luati inainte c'a còórvéle? stiti voi ceva ce nu stim? eu din acest articol inteleg ca Arpy doreste sa'si mute afacerile in tara vecina, deoarece in Romania a intrat in atentia celor de la DNA. Dar asta nu inseamna ca trebuie musai sa se faca vinovat de ceva anume. Pana la proba contrarie, poate pleda nevinovat.

Paszkany si-a mutat demult afacerile "afara". Si nu in Ungaria! Si nu teama de DNA l-a determinat sa faca asta ci mediul de afaceri mult mai sanatos, cu birocratie mult mai mica si spagi lipsa! In Romania nu a avut afaceri cu statul, pe banii contribuabilului, asa ca nu are cu ce sa-l agate DNA.

rnb9
rnb9  •  14 Decembrie 2014, 11:50

Sincer deocamdata astea ar fi cele 6 echipe ale Romaniei care oricand ar avea sustinere financiara. si la 1915 erau tot 6 echipe. Ar putea sa joace cate 3 meciuri intre echipe( acasa-teren neutru -deplasare) deci 15 meciuri - sa se faca 2 campionate unul toamna si altul primavara, in cupele europene sa joace baraj corespondentele locuriloe 1 2 3 4 din cele 2 campionate toamna/primavara. Ar fi o finala pentru campionat si alte cateva pt uefa. 1.CFR Transilvania U Cluj ( referita T-silvania) 2.Oltenia U Craiova (referita Oltenia) 3.Banatica Poli Timisoara 4.Moldova Stud.Iasi 5.Muntenia Ploiesti 6.RNB ( Rosunegru Bucuresti abrevierea RNB poate duce si la Regiunea Noastra Bucuresti)

samertx
samertx  •  14 Decembrie 2014, 11:46
Postat de valassul pe 14 Decembrie 2014, 11:41

Ha ha ha....deja sar coloratii...ma doare la pedala ca o sa fie arestat unguru sau nu..ideea era ca fix voi sunteti cu gura cea mai mare cand tot cancerul.coruptia si furaciunea vine din capitala..cand steaua si dinamo are cei mai multi condamnati si inchisi,

Băi, gândire logică, de unde să înceapă de altundeva? Te deranjează normalitatea?

rapid_forever_1923
rapid_forever_1923  •  14 Decembrie 2014, 11:42

Cam toti asa-zisii investitori din fotbalul romanesc se dovedesc pana la urma a fi borfasi,unii sunt deja in inchisoare,unii sunt in asteptare,altii se gandesc cum sa "spele putina",nu e un lucru rau ca dispar din fotbal borfasii insa cine vine in locul acestora?,de ce marile firme din Romania nu investesc in fotbal si in sport,pe modelul deja patentat in Occident?, si aici e marea problema fiindca in locul lor nu vine nimeni si fotbalul romanesc se duce de rapa...

valassul
valassul  •  14 Decembrie 2014, 11:41
Postat de steaua1986forever pe 14 Decembrie 2014, 11:28

taranush, lasa engleza cu "feelingurile" pe aici, tu apuca-te sa inveti limba romana, cum naiba reusesti sa faci 3 greseli in 5 cuvinte? In plus, asa mentalitate de sclav care plange dupa stapanul ungur care urmeaza sa fie arestat (plange sclavul cand ii pune stapanul botnita sa nu ii manance strugurii,) mai greu gasesti la alte popoare....Cred ca romanul e unic, mai exista sindromul Stockholm si la altii, dar la unii romani din Ardeal e ceva aparte, e de scris carti de psihiatrie...

Ha ha ha....deja sar coloratii...ma doare la pedala ca o sa fie arestat unguru sau nu..ideea era ca fix voi sunteti cu gura cea mai mare cand tot cancerul.coruptia si furaciunea vine din capitala..cand steaua si dinamo are cei mai multi condamnati si inchisi,

teodor.muresan
teodor.muresan  •  14 Decembrie 2014, 11:40
Postat de steaua1986forever pe 14 Decembrie 2014, 11:28

taranush, lasa engleza cu "feelingurile" pe aici, tu apuca-te sa inveti limba romana, cum naiba reusesti sa faci 3 greseli in 5 cuvinte? In plus, asa mentalitate de sclav care plange dupa stapanul ungur care urmeaza sa fie arestat (plange sclavul cand ii pune stapanul botnita sa nu ii manance strugurii,) mai greu gasesti la alte popoare....Cred ca romanul e unic, mai exista sindromul Stockholm si la altii, dar la unii romani din Ardeal e ceva aparte, e de scris carti de psihiatrie...

Vezi ca aia cu botnita e de la Zaharia Stancu citire. Eroii lui traiau prin sudul insorit. "Sanu (mai)uiti Darie".

samertx
samertx  •  14 Decembrie 2014, 11:40

Îmi imaginez cum ies ardelenii din mamele lor, în cutii 0,40 pe 0,60. Asta doar ptr trup. Ptr căpățână cutie specială, cu drenaj de idei, păi stă ardeleanul nouă luni fără să cugete? :))

  • 1
  • •••
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • •••
  • 30
Comentează