FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - UTA 1-1

Laszlo Balint, uluit după meciul cu Rapid: „Eu n-am înțeles! Vreau să revăd”

Rapid - UTA 1-1. Laszlo Balint, antrenorul arădenilor, a tras concluziile după remiza de pe Arena Națională. +41   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 ianuarie 2022 22:10 / Actualizat sambata, 29 ianuarie 2022 22:21

„Am încercat să avem posesia în repriza a doua, dar unii jucători s-au speriat de atmosfera din tribune. Suporterii lor au contribuit decisiv la stabilirea rezultatului final.

Unii jucători de la noi au fost destul de timorați odată cu trecerea timpului. Trebuia să controlăm meciul, dar am preferat mingea lungă”, a declarat Balint la final.

Eroare mare de arbitraj în Rapid - UTA » 11 metri neacordat
Rapid - UTA

Rapid - UTA 1-1. Laszlo Balint, despre...

• golul primit de la Marzouk: „Va trebui să revăd faza golului. O asemenea lipsă de marcaj... este de neînțeles!
  • jucătorii veniți de pe bancă: „Sunt destul de dezamăgit de modul în care au intrat fotbaliștii de pe bancă, alt suflu, altă energie așteptam din partea lor. Au luat multe decizii greșite”

Trebuia să câștigăm acest joc. De mâine o luăm de la capăt și o să luăm jocurile rând pe rând. Trebuie să găsim resursele, să ne capacităm și sperăm să vină și victoria
Laszlo Balint, antrenor UTA

10 meciurifără victorie are UTA în Liga 1

Alte reacții după Rapid - UTA 1-1:

Am vorbit ceva, dar nu am controlat jocul în prima repriză. Cu un om în plus în teren, nu am putut să plecăm cu cele 3 puncte. Suntem un pic dezamăgiți. E un pic departe play-off-ul, dar sperăm să mai adunăm puncte. Sperăm să luăm acum cele 3 puncte cu Sepsi
Florin Iacob, portar UTA

Am vrut să câștigăm. E puțin ciudat, am jucat mai bine decât ei, deși eram în inferioritate numerică. Am vrut să obținem măcar un punct și am reușit. Atmosfera a fost nebună în seara asta! Încă suntem în lupta pentru play-off, luptăm
Mattias Kait, mijlocaș Rapid

Ratăm ocazii mari și pe o minge a doua, o respingere, luăm gol. Moldovan mi-a scos o minge fix de sub bară, ăsta e fotbalul... Vrem să câștigăm fiecare meci, dar din păcate nu am reușit nici în seara asta. Dacă avem atâtea ocazii și nu reușim să marcăm, e greu să mai prindem play-off-ul, să fim realiști
David Miculescu, atacant UTA

Cum stau Rapid și UTA în clasament

Cele mai tari imagini din Rapid - UTA:

+37 FOTO

Citește mai multe știri despre Rapid - UTA:

Moment crucial în Rapid - UTA: penalty, „roșu”, meci oprit 3 minute de arbitri!
Rapid - UTA
Incidente în pauza meciului Rapid - UTA » Au fost implicați și fanii altor două formații