Comentarii (47)
alex_stef22
alex_stef22  •  31 Decembrie 2016, 21:36
Postat de zoly_85 pe 31 Decembrie 2016, 20:24

Te inseli, daca echipa patronata de Becali, nu este Steaua, alta nu mai exista. Doar una care a existat din 1947-2003 , nu exista echipa fara continuitate.

Sunt doua echipe. Prima este cea care detine palmaresul din momentul infiintarii si pana la momentul radierii AFCSB(asociatia infiintata in 1998) si care poarta numele de Steaua Bucuresti iar cealalta echipa este sustinuta de FRF, LPF si intreg sistemul din fotbalul romanesc, si care nu mai are dreptul sa poarte numele de Steaua Bucuresti. De ce crezi ca dupa ce a radiat AFCSB, actualul finatator al FCSB si-a vandut actiunile. Stia ca exista posibilitatea sa fie obligat la plata unor despagubiri. Stia ca ocupa abuziv locul din liga 1 si sub forma asta scapa de raspunderea penala.

agiler
agiler  •  31 Decembrie 2016, 21:34

Apropo asa zisul comunicat a lui talpici a semanat cu cele de pe vremea lui ceasca din ziarul scanteia.

agiler
agiler  •  31 Decembrie 2016, 21:33

Am inteles ca laca o sa il cheme pe valentin ceasca la conducerea asa zisei echipe de fotbal bambilici.Sa vezi atunci manevre in liga a 5 a ca pe vremea lui ceasca.Asta e ca Stelist am ramas fara echipa dar ce sa faci asta e tara in care m-am nascut ca de trait nici gand.Mai vin in romania doar sa vad in ce hal se mai afla cand nu am ce face in canada si am concediu.

agiler
agiler  •  31 Decembrie 2016, 21:26

Asta nu intelege ca trebuie sa se retraga ca are o varsta.Dar daca mai vrea sa joace fotbal sa vina la echipa mea nu il pot plati decat cu o carcasa de porc pe luna.Chiar daca echipa mea e in liga judeteana un rebut ca asta e bine primit.

alex_stef22
alex_stef22  •  31 Decembrie 2016, 21:11
Postat de dinamo_fan pe 31 Decembrie 2016, 20:59

n-au cum astia de la CSA sa ceara loc in liga 1. ar trebui sa demonstreze ca in 2003 au cerut loc in liga 1 si au fost refuzati desi aveau toate actele in regula iar de atunci se judeca pentru aea decizie. lucru 100% imposibil. singurul scop al celor de la CSA e sa stoarca bani de la gigi, cine isi inchipuie altceva este extrem de naiv.

In anul 2003, AFCSB(asociatia infiintata in 1998) nu era desfiintata si radiata. Dupa ce AFCSB a fost desfiintata si radiata, CSA a inceput sa-si solicite drepturile in instanta.

mariuss72
mariuss72  •  31 Decembrie 2016, 21:10
Postat de gannicus2014 pe 31 Decembrie 2016, 20:42

CSA sustine ca detine palmaresul pana in 2003 ... deci , CSA trebuie sa faca dovada cu un inscris ca la nivelul anului 2003 a cerut suspendarea temporara a activitatii fotbalistice ... de asemenea , tot CSA mai trebuie sa explice in baza carui regulament FRF/UEFA/FIFA a lasat mostenire locul in prima divizie , lotul de jucatori , coeficientul UEFA si locul in cupele europene unei entitati nou infiintate cu care nu avea nicio legatura ... daca cei de la CSA scot din joben si fac publice aceste inscrisuri , lucrurile se vor clarifica definitiv

Eu nu stiu de ce nu v-a luat jiji pe voi ca avocati? Mare prost :)))

alex_stef22
alex_stef22  •  31 Decembrie 2016, 21:08
Postat de gannicus2014 pe 31 Decembrie 2016, 20:42

CSA sustine ca detine palmaresul pana in 2003 ... deci , CSA trebuie sa faca dovada cu un inscris ca la nivelul anului 2003 a cerut suspendarea temporara a activitatii fotbalistice ... de asemenea , tot CSA mai trebuie sa explice in baza carui regulament FRF/UEFA/FIFA a lasat mostenire locul in prima divizie , lotul de jucatori , coeficientul UEFA si locul in cupele europene unei entitati nou infiintate cu care nu avea nicio legatura ... daca cei de la CSA scot din joben si fac publice aceste inscrisuri , lucrurile se vor clarifica definitiv

Pentru Gannicus2014. CSA nu trebuie sa demonstreze. CSA a impumutat palmaresul, sigla, numele si locul in liga 1 Asociatiei infiintate in 1998(AFCSB). AFCSB s-a asociat ulterior cu FCSB. N-au fuzionat pentru a evita plata datoriilor catre ANAF. Aceasta asociatie, AFCSB, a fost radiata de actualul finantator al clubului FCSB. Ulterior n-a fost incheiat niciun acord intre CSA si FCSB privind sigla, numele, palmaresul si locul din liga 1. Nu avea cum sa solicite CSA, in anul 2003, suspendarea activitatii fotbalistice a FCSB fiindca asociatia infiintata in 1998(AFCSB) nu era inca radiata. Dupa ce AFCSB a fost desfiintata si radiata, CSA a inceput sa-si solicite drepturile in instanta.

dinamo_fan
dinamo_fan  •  31 Decembrie 2016, 20:59

n-au cum astia de la CSA sa ceara loc in liga 1. ar trebui sa demonstreze ca in 2003 au cerut loc in liga 1 si au fost refuzati desi aveau toate actele in regula iar de atunci se judeca pentru aea decizie. lucru 100% imposibil. singurul scop al celor de la CSA e sa stoarca bani de la gigi, cine isi inchipuie altceva este extrem de naiv.

nebraska
nebraska  •  31 Decembrie 2016, 20:42

in 2017 n-o sa mai existe nici un fcsb,o Steaua in liga a 4-a....2017 e cosmarul gigistilor.

gannicus2014
gannicus2014  •  31 Decembrie 2016, 20:42

CSA sustine ca detine palmaresul pana in 2003 ... deci , CSA trebuie sa faca dovada cu un inscris ca la nivelul anului 2003 a cerut suspendarea temporara a activitatii fotbalistice ... de asemenea , tot CSA mai trebuie sa explice in baza carui regulament FRF/UEFA/FIFA a lasat mostenire locul in prima divizie , lotul de jucatori , coeficientul UEFA si locul in cupele europene unei entitati nou infiintate cu care nu avea nicio legatura ... daca cei de la CSA scot din joben si fac publice aceste inscrisuri , lucrurile se vor clarifica definitiv

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Comentează