FOTBAL  »  Superliga  »  CS MIOVENI - DINAMO 2-1

„Killerul” lui Dinamo: „Nimeni nu credea că putem să-i batem”

CS Mioveni - Dinamo. Alexandru Pelici, antrenorul argeșenilor, a tras concluziile după victoria contra „câinilor”, scor 2-1. Ambele goluri ale gazdelor au venit în prelungiri. +29   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 16 decembrie 2021 22:18 / Actualizat joi, 16 decembrie 2021 22:19

„E un moment fericit. Ne doream să încheiem anul cu un joc bun. În prima repriză am avut 3 situații foarte mari. La primul moment în care ne-au prins descoperiți, cei de la Dinamo au scos penalty și au marcat.

Am crezut până la final. Ne doream măcar să egalăm. Nici cel mai optimist nu se gândea la victorie. Meritam însă. Ce s-a întâmplat în seara asta se întâmplă o dată la foarte mult timp. E vorba și despre mâna lui Dumnezeu, mai ales că Dinamo a avut o șansă foarte mare de a marca la 1-1”, a declarat Pelici la final.

Fanii l-au dezbrăcat pe Deian Sorescu de tricoul lui Dinamo: „M-au tras și l-au dat jos”
CS MIOVENI - DINAMO 2-1

Pelici, conferință de presă după CS Mioveni - Dinamo:

A fost un an în care acești jucători mi-au oferit mari clipe de satisfacții, lor le dedic această victorie. Dedic victoria și familiei mele, băiețelului meu, care astăzi s-a rugat pentru mine. Cred că doar el mai credea că putem câștiga pe final
Alexandru Pelici, antrenor CS Mioveni

Blănaru s-a accidentat, e la spital acum, nu știm încă diagnosticul precis. S-a lovit când a scăpat singur cu portarul

Bogdan Rusu e căpitanul de care avem nevoie. Sper să rămână cu picioarele pe pământ. În tur, cei de la Dinamo spuneau că au marcat cu noroc. Acum, le-a arătat el

Cele mai tari imagini din CS Mioveni - Dinamo:

Dinamo a pierdut cu CS Mioveni, scor 1-2, foto: Cristi Preda/GSP
+25 FOTO

Cum stau CS Mioveni și Dinamo în Liga 1:

Citește mai multe știri din Liga 1:

Rapid, „trădată” de doi jucători-cheie în derby-ul cu FCSB!

Scor de forfait în Chindia - FCU Craiova » Clasamentul în Liga 1, după primul meci al zilei