Comentarii (238)
ticbis
ticbis  •  17 Ianuarie 2017, 05:56
Postat de timm pe 17 Ianuarie 2017, 05:52

Ai baut petrol? Preşedintele FRF, Răzvan Burleanu, a devenit primul înalt oficial din fotbalul românesc care a recunoscut oficial că Gigi Becali a pierdut şi palmaresul prin decizia Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie. Burleanu a spus marţi, la COSR, că sentinţa a fost analizată de juriştii FRF, care au concluzionat că Becali a pierdut şi palmaresul, şi sigla

Si de bulioane n-a zis nimic?

ticbis
ticbis  •  17 Ianuarie 2017, 05:54
Postat de timm pe 17 Ianuarie 2017, 05:50

Taxa de timbru este platita procesul incepe luna aceasta.

Si cu alea 37 de milioane ce facem?

timm
timm  •  17 Ianuarie 2017, 05:52
Postat de ticbis pe 17 Ianuarie 2017, 03:10

Daca Becali a facut ceva nelegal poate fi tras la raspundere in instanta. Din punct de vedere sportiv Fotbal Club Steaua Bucuresti a preluat locul in liga I-a a fostei sectii de fotbal a CSA, continuand-i activitatea de fotbal in competitie fara nicio secunda de intrerupere; in felul asta i-a preluat implicit si palmaresul. Daca si-a schimbat sigla, daca va fi nevoita sa-si schimbe numele, stema culorile, daca va plati despagubiri in bani, astea toate sunt spete comerciale si se solutioneaza in justitie. Insa pe plan sportiv clubul continua sa evolueze bine mersi si poarta in spate intreg palmaresul, nealterat, ce-i da toate drepturile competitionale: coeficient UEFA, numarul de titluri, de cupe, etc. CSA daca doreste sa recapete palmaresul trebuie sa faca o absorbtie a clubului lui Becali, o fuziune cu acesta, altfel este o simpla echipa nou infiintata si cu palmares zero, cu toate culorile si eblemele lor de pe tricori. UEFA asa judeca, fie ca-ti place, fie ca nu. Nu am spatiu, ca ti-as da o multime de exemple de astea. In rest, daca a furat ceva Becali va plati si va face puscarie, insa echipa merge inainte atata vreme cat va avea fondurile necesare sa functioneze normal. E firesc sa fie asa: la orice societate comerciala privata daca patronul e prins si dovedit ca a furat este condamnat si i se imputa despagubiri, dar societatea functioneaza in continuare daca mai are cu ce. Pe Voiculescu l-au bagat la puscarie si i-au luat sediile, dar Antenele functioneaza inca.

Ai baut petrol? Preşedintele FRF, Răzvan Burleanu, a devenit primul înalt oficial din fotbalul românesc care a recunoscut oficial că Gigi Becali a pierdut şi palmaresul prin decizia Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie. Burleanu a spus marţi, la COSR, că sentinţa a fost analizată de juriştii FRF, care au concluzionat că Becali a pierdut şi palmaresul, şi sigla

timm
timm  •  17 Ianuarie 2017, 05:50
Postat de Abigail Laslas pe 17 Ianuarie 2017, 05:29

Aia cu bulioanele n-o mai zice, ca stie ca iar il intreb de taxa de timbru :)

Taxa de timbru este platita procesul incepe luna aceasta.

1198766430181192
Abigail Laslas  •  17 Ianuarie 2017, 05:37

Deci s-au cam lins pe bot odiosul talpan gastii si sinistrul sau piturca.

1198766430181192
Abigail Laslas  •  17 Ianuarie 2017, 05:29
Postat de Adrin Popescu pe 17 Ianuarie 2017, 02:50

***

Aia cu bulioanele n-o mai zice, ca stie ca iar il intreb de taxa de timbru :)

bigdeal
bigdeal  •  17 Ianuarie 2017, 04:19
Postat de para.para pe 17 Ianuarie 2017, 02:37

Nici fcsb-ul nu poate sa aiba CCE in palmares. Ca din 2003 incoace FRF si LP au facut si au desfacut in fotbalul romanesc, este altceva. Lagal, dar strict legal, echipa lui jiji trebuia s-o ia de jos.

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

ticbis
ticbis  •  17 Ianuarie 2017, 03:10
Postat de para.para pe 17 Ianuarie 2017, 02:37

Nici fcsb-ul nu poate sa aiba CCE in palmares. Ca din 2003 incoace FRF si LP au facut si au desfacut in fotbalul romanesc, este altceva. Lagal, dar strict legal, echipa lui jiji trebuia s-o ia de jos.

Daca Becali a facut ceva nelegal poate fi tras la raspundere in instanta. Din punct de vedere sportiv Fotbal Club Steaua Bucuresti a preluat locul in liga I-a a fostei sectii de fotbal a CSA, continuand-i activitatea de fotbal in competitie fara nicio secunda de intrerupere; in felul asta i-a preluat implicit si palmaresul. Daca si-a schimbat sigla, daca va fi nevoita sa-si schimbe numele, stema culorile, daca va plati despagubiri in bani, astea toate sunt spete comerciale si se solutioneaza in justitie. Insa pe plan sportiv clubul continua sa evolueze bine mersi si poarta in spate intreg palmaresul, nealterat, ce-i da toate drepturile competitionale: coeficient UEFA, numarul de titluri, de cupe, etc. CSA daca doreste sa recapete palmaresul trebuie sa faca o absorbtie a clubului lui Becali, o fuziune cu acesta, altfel este o simpla echipa nou infiintata si cu palmares zero, cu toate culorile si eblemele lor de pe tricori. UEFA asa judeca, fie ca-ti place, fie ca nu. Nu am spatiu, ca ti-as da o multime de exemple de astea. In rest, daca a furat ceva Becali va plati si va face puscarie, insa echipa merge inainte atata vreme cat va avea fondurile necesare sa functioneze normal. E firesc sa fie asa: la orice societate comerciala privata daca patronul e prins si dovedit ca a furat este condamnat si i se imputa despagubiri, dar societatea functioneaza in continuare daca mai are cu ce. Pe Voiculescu l-au bagat la puscarie si i-au luat sediile, dar Antenele functioneaza inca.

123346068113422
Adrin Popescu  •  17 Ianuarie 2017, 02:50
Postat de timm pe 17 Ianuarie 2017, 01:43

Voi sustineti echipa gigista. Dar gigi pe mne ma anunta ca are conferinta de presa marti in jurul orei 13. Pe voi de ce nu va anunta Lutu?

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

para.para
para.para  •  17 Ianuarie 2017, 02:37
Postat de ticbis pe 17 Ianuarie 2017, 02:08

Exact asta era ideea. Un tribunal niciodata nu va putea judeca o speta de palmares sportiv, pentru ca notiunea e abstracta si tine doar de natura pur sportiva, de competitie si de performantele sportive. Exemplul cu Craiolguta esteelocvent: poate sa-ti dea tribunalul orice fel de palmares doresti, la UEFA se judeca pe alte criterii si pe baza unor regulamente clare. Deci Craiolguta are in Romania, teoretic, palmaresul U Craiova, in competitiile sportive insa nu il are. Nici n-ar avea cum. Deci n-are absolut nimic!

Nici fcsb-ul nu poate sa aiba CCE in palmares. Ca din 2003 incoace FRF si LP au facut si au desfacut in fotbalul romanesc, este altceva. Lagal, dar strict legal, echipa lui jiji trebuia s-o ia de jos.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • •••
  • 24
Comentează