Comentarii (238)
timm
timm  •  17 Ianuarie 2017, 01:21
Postat de sorin965 pe 17 Ianuarie 2017, 01:03

Dâng !! ai un fix cu rapidul acum , vai ce mi-e mila de tine .

Eu nu. Tu ai fost suporter rapidist. Acum de ce nu esti cu echipa?

sorin965
sorin965  •  17 Ianuarie 2017, 01:14
Postat de ticbis pe 17 Ianuarie 2017, 01:08

Am remarcat ceva: pentru debilul asta toti cei care-l contrazic sunt rapidisti. E si asta o fixatie ca si aia cu 37 de milioane...

Mai are , ce nu stii ? dosarele si spetele , cred ca se umezeste un pic cand scrie astea , rectific cand copiaza . Adevarul este ca e nevoie si de ăștia , e mai palpitant , prea s-ar desfasura totul rectiliniu . Ce vrei trebuia luat de undeva ca ceilalti sa aibe , ei bieții nu au nici o culpă , doar natura bat-o vina .

ticbis
ticbis  •  17 Ianuarie 2017, 01:08
Postat de sorin965 pe 17 Ianuarie 2017, 01:03

Dâng !! ai un fix cu rapidul acum , vai ce mi-e mila de tine .

Am remarcat ceva: pentru debilul asta toti cei care-l contrazic sunt rapidisti. E si asta o fixatie ca si aia cu 37 de milioane...

ticbis
ticbis  •  17 Ianuarie 2017, 01:06
Postat de crimson.veritas pe 17 Ianuarie 2017, 00:55

in cazul lichidarii AFC Rapid ... se va scoate la licitatie publica ... tot fondul de comert al AFC Rapid (asta include si palmaresul) ... dar va fi o singura licitatie ... pe tot ceea ce mai inseamna fond de comert aferent activitatii 1921-2017 ... d-l Timm Pitt ... crede ca se va face o licitatie pe fiecare bun in parte ... ca o licitatie de antichitati ...:)) Nu crede in 'teoria' ... ca palmaresul este un bun nepatrimonial care tine de activitate, si nu poate face obiectul unor tranzactii separate ... de transferul in integrum al fondului de comert ...:))

Corect! Exact asta am incercat sa explic si eu: daca una dintre zecile de Rapiduri infiintate peste noapte in liga a V-a va rascumpara la licitatie fondul de comert al AFC Rapid, atunci va intra si in posesia palmaresului. Daca la licitatie nu se va inscrie nimeni si societatea AFC Rapid se va radia fara ca cineva sa-i rascumpere fondul de comert, atunci palmaresul va fi pierdut pentru totdeauna si toate clonele Rapid vor evolua cu palmares zero. Dar prostul asta nu intelege nici daca-i desenezi!

sorin965
sorin965  •  17 Ianuarie 2017, 01:03
Postat de timm pe 17 Ianuarie 2017, 01:00

A inchis Rapidul. cauti altceva. Tu tii cu echipa lui gigi, esti gigist, prostovane, stelistii tin cu STEAUA.

Dâng !! ai un fix cu rapidul acum , vai ce mi-e mila de tine .

timm
timm  •  17 Ianuarie 2017, 01:00
Postat de sorin965 pe 17 Ianuarie 2017, 00:58

Nu ma prostovane , sunt stelist din tata-n fiu , am zis-o si-o repet . De unde ai scos-o cu rapidistul ? probabil din tenebrele cosmarurilor in care te zbati in mintea ta bolnava . 37 meleoane !!! justitiarul luminii iese la atac . Mai zi cu cu dosarele si spețele ca așa ce-mi place de nimicnicia ta !!

A inchis Rapidul. cauti altceva. Tu tii cu echipa lui gigi, esti gigist, prostovane, stelistii tin cu STEAUA.

sorin965
sorin965  •  17 Ianuarie 2017, 00:58
Postat de timm pe 17 Ianuarie 2017, 00:53

Cand erai RAPIDIST erai sub papuc. Mai ai probleme cu nevasta? Acum esti gigist? Sau?

Nu ma prostovane , sunt stelist din tata-n fiu , am zis-o si-o repet . De unde ai scos-o cu rapidistul ? probabil din tenebrele cosmarurilor in care te zbati in mintea ta bolnava . 37 meleoane !!! justitiarul luminii iese la atac . Mai zi cu cu dosarele si spețele ca așa ce-mi place de nimicnicia ta !!

timm
timm  •  17 Ianuarie 2017, 00:57
Postat de ticbis pe 17 Ianuarie 2017, 00:55

***

Cu palmaresul Rapidului te-ai facut de rusine. Pentru tine a murit. El se scoate la licitatie. Ti-am spus ca daca esti taximetrist si mai duci juristi din cand in cand, poate nu intelegi tu ce spun ei.

orlick
orlick  •  17 Ianuarie 2017, 00:58
Postat de timm pe 17 Ianuarie 2017, 00:47

Exact asta am spus si atunci si acum esti prost pregatit. Lichidatorul judiciar al clubului de fotbal Rapid, Aurel Brihac, a declarat, că "palmaresul este ''bunul cel mai de preț'' al formației giuleștene, iar acesta va fi scos la licitație publică cel mai probabil in anul 2017. Prețul nu pot să îl estimez, depinde de piață. Depinde și de evaluator, iar noi o să aducem un evaluator specializat"

Dupa mintea ta, Dinamo poate cumpăra palmaresul Rapidului, ca sa se apropie de Steaua la numărul trofeelor. In vara, cu putin noroc, o sa împrumute si palmaresul vreunei campioane din spatiul ex-sovietic, pentru a ajunge (in sfarsit) in Champions League.

crimson.veritas
crimson.veritas  •  17 Ianuarie 2017, 00:55
Postat de ticbis pe 17 Ianuarie 2017, 00:51

Iti repet, ca tu pricepi mai greu din nastere: sa ma anunti si pe mine cand ala o sa vanda palmaresul. Sa vad si eu cine e prostul care da bani sa cumpere ceva ce nu se poate cumpara niciodata, nicaieri in lume. Palmaresul urmeaza continuitatea sportiva. Punct.

in cazul lichidarii AFC Rapid ... se va scoate la licitatie publica ... tot fondul de comert al AFC Rapid (asta include si palmaresul) ... dar va fi o singura licitatie ... pe tot ceea ce mai inseamna fond de comert aferent activitatii 1921-2017 ... d-l Timm Pitt ... crede ca se va face o licitatie pe fiecare bun in parte ... ca o licitatie de antichitati ...:)) Nu crede in 'teoria' ... ca palmaresul este un bun nepatrimonial care tine de activitate, si nu poate face obiectul unor tranzactii separate ... de transferul in integrum al fondului de comert ...:))

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • •••
  • 24
Comentează