FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - CFR CLUJ 0-1

A izbucnit la final: „Cea mai proastă repriză de când sunt la CFR Cluj! Ne trezim sau pierdem campionatul!”

După Sepsi - CFR Cluj 0-1, Andrei Burcă (27 de ani, fundaș central) a tras un semnal de alarmă în privința jocului modest practicat de campioană în prima repriză. +39   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 ianuarie 2021 19:40 / Actualizat duminica, 17 ianuarie 2021 20:30

Cronica meciului Sepsi - CFR Cluj 0-1

Nu am început deloc bine meciul şi cred că am făcut cea mai proastă repriză de când sunt eu la CFR Cluj. Nu se poate să aibă adversarul atâtea ocazii! Trebuie să ne dea de gândit. Avem 8 zile până la următorul meci să remediem aceste probleme. În primele 4-5 meciuri de când a venit Mister (n.r. Edi Iordănescu), nu aveau adversarii ocazii. În ritmul ăsta...

Trebuie să ne revenim, aşa nu se poate. Ştim că avem cea mai bună apărare şi trebuie să rămână așa. Am jucat doi ani la rând în cupele europene, nu au avut adversarii ce a avut Sepsi în această repriză. Nu căutăm scuze, suntem conştienţi că au avut două zile în plus de refacere, dar nu există scuze şi trebuie să ne gândim foarte bine la ce avem de făcut săptămâna viitoare. În ritmul acesta, muncim degeaba şi pierdem campionatul”, a declarat Burcă.

5a fost nota primită de Burcă în GSP, după evoluția din Sepsi - CFR Cluj 0-1

Aganovic și Deac, concluzii după Sepsi - CFR Cluj 0-1

+35 FOTO

Am dominat jocul în totalitate până la cartonaşul roşu. Asta e, din păcate aşa se întâmplă în fotbal. Ei au fructificat, pentru că sunt o echipă experimentată. Noi nu am dat golurile când trebuia. Şi când am fost în 10 jucători am avut ocazii şi ne-am dus peste ei. Şi atunci am fost buni. Meritam mai mult azi, dar aşa e în fotbal
Adnan Aganvoic, mijlocaș Sepsi

Ne aşteptam la un meci foarte dificil, ştiam că au o echipă agresivă, care nu te lasă să joci, nu ne-am creat foarte multe ocazii în prima repriză, ne-au presat. Prima repriză a fost total a lor, au fost primii la minge. A fost o repriză slabă din partea noastră. E bine că ne-am trezit şi am început să jucăm mai mult în jumătatea lor şi e bine că am luat cele 3 puncte
Ciprian Deac, mijlocaș CFR Cluj

Clasament Liga 1

Citește mai multe știri despre Sepsi - CFR Cluj 0-1:

Ovidiu Hațegan, a doua mare greșeală din 2021, în Sepsi - CFR Cluj!

5 minute de urlete și groază în Sepsi - CFR Cluj! Meci oprit de Hațegan: ambulanța a intrat pe gazon

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”