FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - STEAUA 3-0

Steaua s-a făcut de rîs la Mediaş » Gaz Metan - Steaua 3-0

Steliştii au fost depăşiţi clar de Gaz Metan +17   FOTO
Steliştii au fost depăşiţi clar de Gaz Metan

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 septembrie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 11 septembrie 2011 14:23

Steaua a pierdut ruşinos la Mediaş, scor 0-3. Bawab şi "dubla" lui Bud au adus victoria Gazului. VEZI AICI REZUMATUL!

În minutul 12, Trtovac a fost tras de tricou în careu de Martinovici şi Alexandru Tudor a acordat penalty. Bawab l-a învins pe Tătăruşanu şi a deschis scorul, 1-0 pentru Gaz Metan.

Steliştii n-au avut nici o ocazie mare la poarta lui Pleşca. Tatu(23) a reluat periculos cu capul centrarea lui Rusescu, dar mingea "a evitat" poarta Gazului. C. Petre le-a dat mari emoţii roş-albaştrilor executînd o lovitură liberă de la 25 de metri puţin pe lîngă poarta lui Tătăruşanu.

Jucătorii lui Ronny Levy au intrat hotărîţi să întoarcă soarta meciului după pauză. Tatu şi Rusescu au avut un şir de pase încheiate cu finalizarea slabă a ultimului(58).

Trei minute mai tîrziu, Bawab îi pasează pe culoar lui Bud, fostul cfr-ist şutînd la colţul lung, fără speranţe pentru Tătăruşanu, 2-0 pentru gazde, iar Levy privea speriat la desfăşurarea partidei. Singura speranţă pentru roş-albaştri s-a legat de intrarea pe teren a lui Florin Costea, aflat la debut.

Steliştii s-au deschis în apărare şi au fost pedepsiţi din nou de jucătorii lui Pustai. C. Petre a centrat în faţa porţii, iar Bud a marcat, simplu, cu latul (70). Florin Costea nu s-a remarcat cu nimic, iar Steaua a plecat cu coada între picioare de la Mediaş, 0-3.