Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

LIGA 1    •   ASTRA - FC BOTOȘANI 2-1

VIDEO » Astra câștigă în inferioritate cu FC Botoșani, 2-1, și se distanțează de Dinamo în lupta pentru un loc de play-off

Vineri, 15 Decembrie 2017

Astra a câștigat meciul din ultima etapă înainte de pauză, 2-1 cu FC Botoșani, și s-a distanțat la 4 puncte de Dinamo.

În minutul 8, băieții lui Edward Iordănescu au obținut un penalty, prin Belu, care a fost faultat în careu de Oaidă, iar Ioniță a transformat cu siguranță lovitura de pedeapsă.

Giurgiuvenii au rămas în 10 după o jumătate de oră de joc, când Abang a comis un fault dur la Andrei Burcă și a fost eliminat direct.

Moldovenii au egalat tot de la punctul cu var, în minutul 63, după ce Iliev l-a faultat inexplicabil pe Roman. Moruțan a marcat de la 11 metri.

Cu 5 minute înainte de final, giurgiuvenii au scăpat pe contraatac, iar Belu a stabilit scorul final.

Astra - FC Botoșani 2-1