FOTBAL  »  LIGA 2  »  DUNĂREA CĂLĂRAȘI - RAPID 0-0

DUNĂREA CĂLĂRAȘI - RAPID 0-0 // Blocați la Călărași! Formația lui Pancu ratează șansa de a se apropia de primele două locuri + cum arată clasamentul actualizat

Articol de GSP - Publicat miercuri, 27 noiembrie 2019 15:50

Dunărea Călărași și Rapid au remizat astăzi, scor 0-0, într-o restanță din etapa a 11-a din Liga 2. Duelul a reprezentat, totodată, ultimul meci al turului ligii secunde.

Rapidul a început tare meciul și putea deschide scorul încă din minutul 3, când lovitura liberă executată de Sefer a fost respinsă în corner de goalkeeper-ul Krell.

Replica gazdelor nu s-a lăsat mult așteptată: patru minute mai târziu, a venit rândul ca Tătaru, portarul Rapidului, să intervină salvator la o ocazie a călărășenilor, semnată de Honciu.

Giuleștenii au avut posesia mai bună în prima repriză, însă de fiecare dată Dunărea Călărași a replicat pe contraatac. Gazdele au fost din nou aproape de gol în minutul 40, când același Tătaru a scos de sub transversală o centrare înșelătoare trimisă de Honciu.

Scorul pauzei, 0-0, a persistat și în repriza secundă, deși formația lui Pancu a fost aproape de golul victoriei în minutul 73: Jorza a primit o pasă excelentă de la Goge, dar a finalizat puțin pe lângă poartă.

Rapid încheie turul pe locul 3, cu 32 de puncte, la două lungimi de CS Mioveni și la șase de liderul UTA. De partea cealaltă, Dunărea lui Cristi Pustai se află pe locul 12, cu 23 puncte.

Pentru Rapid urmează duelul din deplasare cu Farul Constanța, în timp ce Dunărea va primi vizita liderului UTA.

Dunărea Călărași - Rapid 0-0

Echipele de start:

Dunărea Călărași: Krell - I. Sîrbu, Ţenea, R. Crişan, Ozcan - Honciu, Rob. Boboc, Lopez, Zete - Ekollo, Bg. Rusu
Rezerve: Calancea - Marrone, Mendy, Ndiaye, Tudoran, Andr. Moise, Preoteasa
Antrenor: Cristi Pustai

Rapid: Al. Tătaru - I. Voicu, Al. Iacob, Mallo, Goge - Jorza, R. Lazăr, Djuric - Sefer, Roskopf, Labeau
Rezerve: Achiriloaei - Bg. Manole, Oanea, Piriz, G. Creţu, Drăghiceanu, Pănoiu
Antrenor: Daniel Pancu

Vezi și:

RAPID // Florin Manea s-a săturat și pleacă de la Rapid! Conducerea îi cere să mai stea 2 meciuri

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!