INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO » Real Madrid continuă marşul triumfal, 4-0 cu Racing. Gol de muzeu al lui Di Maria şi record incredibil al lui Ronaldo!

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 februarie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 19 februarie 2012 09:46

Real Madrid îşi continuă parcursul excelent, înregistrînd a opta victorie consecutivă în Primera Division. "Galacticii" au învins aseară Racing Santander cu scorul de 4-0.

VEZI AICI VIDEO!

Balul a fost deschis de reuşita lui Cristiano Ronaldo, din pasa excelentă a lui Kaka, în minutul 6. Portughezul a reuşit astfel să întreacă în clasamentul marcatorilor o legendă a lui Real Madrid, Juanito, cu 122 de goluri (95 în campionat, 16 în Ligă, 10 în Cupă, unul în Supercupă) în tricoul blanco, la doar 2 ani şi jumătate de la venirea pe Bernabeu şi în doar 123 de meciuri! Juanito reuşise să marcheze 121 de goluri în 10 sezoane la Real.

În prelungirile primei reprize, Benzema a marcat pentru 2-0, după ce oaspeţii rămăseseră în zece oameni, Cisma fiind eliminat pentru două henţuri. Di Maria, abia revenit după accidentare, a înscris un gol superb în minutul 73, Benzema făcînd dubla în ultimul minut şi închizînd tabela la 4-0.

Elevii lui Jose Mourinho aşteaptă acum meciul Barcelonei cu Valencia de diseară (22:30, Digisport 1) pentru a vedea dacă vor rămîne la 10 puncte sau îşi vor putea majora diferenţa cu ajutorul oaspeţilor de pe Camp Nou.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”