INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  AUDIENȚE

Bonus nesperat pentru Becali! A primit de 5 ori banii investiți

Bonus nesperat pentru Becali! A primit de 5 ori banii investiți +27   FOTO
Bonus nesperat pentru Becali! A primit de 5 ori banii investiți

Articol de GSP - Publicat vineri, 12 august 2022 20:00 / Actualizat vineri, 12 august 2022 20:15

Returul lui FCSB cu Dunajska Streda, 1-0, a însemnat pentru FCSB un pot de 450.000 de euro. 

Calificarea în play-off i-a garantat vicecampioanei României un surplus de 200.000 de euro față de ceea ce avea garantat în cazul în care părăsea competiție în turul 3 (550.000 de euro). 

Orele la care vor juca FCSB, CFR Cluj și CS Universitatea în play-off-ul Conference League
PLAY-OFF
Orele la care vor juca FCSB, CFR Cluj și CS Universitatea în play-off-ul Conference League

În plus, afluența imensă a spectatorilor a adus încasări foarte bune exclusiv de pe urma vânzării biletelor. 

Rețeta financiară a însemnat în jur de 250.000 de euro. În schimb, costurile de organizare pe Arena Națională, cu tot cu chirie și celelalte cheltuieli, au fost în jur de 40.000-45.000 de euro.

FCSB pe locul 2! Cine a fost lider de audiență în seara de Conference League

Ziua de joi a adus 4 echipe românești pe ecranele TV. FCSB, CFR, CSU Craiova și Sepsi și-au jucat retururile din turul 3 preliminar Conference League, iar Simona Halep a evoluat la Toronto împotriva lui Jil Teichmann, însă niciunul dintre aceste meciuri nu a fost lider de audiență.

FCSB - Dunajska Streda, 1-0, difuzat pe Pro TV a fost urmărit de 1.160.000 de telespectatori, cu mult peste celelate meciuri ale reprezentantelor românești. 

Totuși, roș-albaștrii nu au fost lideri de audiență. În intervalul orar 20:30 - 22:20, pe Kanal D au rulat un serial turcesc, „Mă numesc Zuleyha”. Potrivit Pagina de Media, 1.207.000 de români au avut televizoarele pe Kanal D, serialul fiind lider de audiență.

Serialul turcesc „Mă numesc Zuleyha”, lider de audiență în joia europeană

Următorul meci ca audiență a fost CSU Craiova - Zorya. Aproape 280.000 de români s-au uitat pe Digi Sport 1 la debutul lui Mirel Rădoi pe banca oltenilor.

A urmat Simona Halep, al cărui meci cu Jil Teichmann disputat pe Digi Sport 3 a strâns 150.000 de telespectatori, mai mult decât campioana CFR, care a fost următită de 130.000 de oameni pe Digi Sport 2.

Audiența de joi, 11 august, în intervalul orar 20:30 - 22:20

Post TVNumăr telespectatoriRating %
1. Kanal D1.207.0006.8
2. Pro TV1.160.0006.5
3. Antena 1671.0003.8
4. Digi Sport 1274.0001.5
5. Romania TV258.0001.5
6. Antena 3227.0001.3
7. Pro Cinema190.0001.1
8. Happy Channel160.0000.9
9. DigiSport 3146.0000.8
10. DigiSport 2132.0000.7

Potrivit Pagina de Media

VIDEO Rezumatul meciului FCSB - Dunajska Streda 1-0

Citește și alte știri din fotbalul european: 

Andrei Burcă, înaintea meciului cu Șahtior Soligorsk: „Adversarii sunt la un nivel ridicat”

„Pare că s-a sufocat, a dispărut de pe teren” » Trimisul Gazetei în Slovacia a analizat prestația nou-veniților Rusu și Miculescu și se întreabă: „Câtă răbdare va avea patronul?”

Playtech: WOW! Antonia, apariție INCENDIARĂ! S-a văzut TOT: lumea a rămas MASCĂ


Comentarii (8)
anti_fcsb_superliga_psg_bayern
anti_fcsb_superliga_psg_bayern  •  13 August 2022, 20:52

Doar intr-o tara esuata precum Romania unui puscarias ii este permis sa faca bani.

mirstelistu
mirstelistu  •  13 August 2022, 17:18

Este de imteles ca nu or fi toti romanii microbisti dar anu so vazut nivelul de cultura sau incultura al romanului, nu te uiti la fotbal, corect dar exista emisiuni tematice, canale de stiinta sau pui mana pe o carte nu te uiti la Zuleiha sau cum naiba îi zice la filmul ala deci dragi conationali pana in '89 era o vorba care este de foarte mare actualitate " cu televizorul ati prostit poporul".

navajo_joe
navajo_joe  •  13 August 2022, 12:47
Postat de zazu pe 12 August 2022, 22:20

Și nu vrea să investească bani într un stadion,să aibă stadionul lui! Trage la bani publici

Are chirie neplatita de pe vremea lui firea.

Vezi toate comentariile (8)
Comentează