INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BARCELONA - PSG, 6-1

UPDATE Lucrurile devin serioase » Sute de mii de fani au semnat petiția pentru rejucarea partidei dintre Barcelona și PSG

Articol de GSP - Publicat luni, 13 martie 2017 17:14

Fanii francezilor de la PSG nu au putut trece peste eliminarea rușinoasă din Liga Campionilor și au creat o petiție, prin care cer rejucarea partidei retur cu Barcelona. Motivul invocat este prestația arbitrului Deniz Ayetkin.

UPDATE: Peste 246.000 de fani au semnat până acum petiția.

Suporterii au alcătuit o listă cu 13 greșeli care ar fi influențat rezultatul final al partidei:
-Minutul 2: Gol marcat din ofsaid de Luis Suarez
-Minutul 11: Penalty neacordat la hențul lui Mascherano
-Minutul 23: Cartonaș roșu neacordat lui Pique *(fundașul a primit doar "galben")
-Minutul 42: Al doilea galben neacordat lui Pique
-Minutul 45: Prea multe minute suplimentare
-Minutul 48: Penalty incorect acordat
-Minutul 54: Neymar simulează, dar nu primește cartonaș
-Minutul 64: Intrare dură a lui Neymar, nesancționată
-Minutul 78: Henț în careu la Pique
-Minutul 85: Penalty neacordat la faultul lui Mascherano asupra lui Di Maria
-Minutul 89: Penalty acordat catalanilor, după o simulare evidentă a lui Suarez