INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

Cadoul perfect de Crăciun » Victorie zdrobitoare pentru echipa lui Marius Șumudică, într-un meci în care "magicianul" Budescu a reușit "dubla"

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 decembrie 2018 16:09

Al-Shabab, formația pregătită de Marius Șumudică, a bifat azi a treia victorie consecutivă în campionatul Arabiei Saudite, 4-0 pe teren propriu cu Al Batin. Constantin Budescu, fosta vedetă a FCSB-ului, a făcut show și a reușit o "dublă".

A fost o victorie incontestabilă pentru Al-Shabab, care conducea cu 3-0 încă de la pauză după "dubla" lui Arthur și golul lui "Budi".

Fostul magician de la FCSB și-a intrat din nou în rol în repriza secundă, reușind "dubla" în minutul 59. Cu cele două goluri de azi, Budescu a ajuns la patru reușite stagionale.

După 14 etape, Al-Shabab se află pe locul 3, cu 26 de puncte, la trei lungimi de Al Nasr, ocupanta locului doi, și la nouă puncte de liderul Al-Hilal.

Următorul meci al lui Al-Shabab va avea loc pe 28 decembrie, în deplasare cu Al-Hazem.

Vezi și: Campionatul Greciei a fost din nou întrerupt! Răzvan Lucescu nu s-a mai putut abține: "Găsiți-l pe bastardul care a făcut așa ceva!"

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga