INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GALATASARAY - BEȘIKTAȘ

FOTO GALATASARAY - BEȘIKTAȘ 0-0 » Florin Andone a intrat pe final în derby-ul din Turcia, într-unul dintre puținele campionate neîntrerupte de coronavirus

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 martie 2020 10:58

În ciuda pandemiei de coronavirus din Europa, campionatul Turciei nu a fost întrerupt. Derby-ul Galatasaray - Beșiktaș s-a terminat la egalitate, 0-0, cu Florin Andone intrat în prelungiri la gazde.

Atacantul român Florin Andone (26 de ani) a intrat pe teren pentru gazde în minutul 90+1, înlocuindu-l pe columbianul Radamel Falcao (34).

După acest meci, Galatasaray se află pe locul 3, cu 50 de puncte. Rivala Beșiktaș e pe 5, cu 44. Trabzonspor și Bașakșehir conduc în clasament, cu câte 53 de puncte.

Turcia e una dintre puținele țări în care campionatul intern n-a fost încă întrerupt din cauza amenințării pandemiei de coronavirus. Partidele se dispută cu porțile închise, așa cum a fost cazul și la meciul disputat în această seară.

Galatasaray - Beșiktaș 0-0

+6 FOTO

Galatasaray - Beșiktaș, echipe de start:

Galatasaray: Muslera - Mariano, Donk, Marcao, Saracchi - Seri, Lemina - Feghouli, Belhanda, Onyekuru - Falcao
Rezerve: Okan, Şener, Ahmet, Selçuk, Yunus, Ömer, Emre, Jimmy, Andone, Taylan
Antrenor: Fatih Terim

Beșiktaș: Karius - Gonul, Vida, Victor Ruiz, Erkin - Elneny, Hutchinson - Boyd, Boateng, N’Koudou - Burak Yilmaz
Rezerve: Utku, Roco, Umut, Guven, Necip, Ljajic, Lens, Ridvan, Kartal, Diaby
Antrenor: Sergen Yalçın

Stadion: Ali Sami Yen (fără spectatori)

+1 FOTO

Vezi și:

Marius Șumudică și-a luat la țintă jucătorii: „Vor plăti pentru asta!” » Cere oprirea campionatului: „Văd numai coronavirus, nu se pot gândi la fotbal”

Pandemia de coronavirus oprește fotbalul! Se mai joacă doar în ȘASE campionate » O singură țară mai lasă fanii pe stadion + ce meciuri se văd în România

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”