INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  UDINESE - GENOA 2-0

UDINESE - GENOA 2-0 // VIDEO » Ionuț Radu, iertat de un penalty » A luat însă două goluri și echipa sa a fost învinsă în deplasarea de la Udine

Ionut Radu // FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 martie 2019 17:55

Ionuț Radu a pierdut cu Genoa meciul jucat la Udine (0-2, (Okaka 4, Mandragora 61), dar n-a avut vină la niciunul dintre golurile primite.

Integralist în poarta Grifonului, căpitanul naționalei U21 a fost învins de la 8 metri de șutul tare al lui Okaka, apoi de supervoleul cu stângul din afara careului trimis cu boltă la colț de Mandragora.

A avut noroc în minutul 27, când l-a faultat în careu pe același Okaka, arbitrul Pairetto a dat 11 metri, dar VAR-ul a schimbat decizia, pentru că atacantul friulan era în ofsaid. Radu a avut și două intervenții bune la Pussetto și Lasagna, în repriza secundă.

Click AICI pentru live+statistici

Vezi VIDEO AICI

Udinese: Musso - Larsen, Troost-Ekong, De Maio,Zeegelaar - Fofana, Sandro, Mandragora -Pussetto, Okaka, De Paul
Antrenor: Igor Tudor

Genoa: I. Radu - Pereira, Romero, Zukanovic, Criscito - Lerager, Radovanovic, Rolon, Lazovic - Sturaro- Kouame
Antrenor: Cesare Prandelli

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”