INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

VIDEO Ionuț Radu, intervenția meciului în Cagliari - Genoa!

Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 decembrie 2018 18:21

Genoa a pierdut partida din deplasare cu Cagliari, scor 0-1, dar Ionuț Radu (21 de ani) a avut o intervenție perfectă în repriza secundă.

În minutul 61, portarul român al lui Genoa a apărat șutul lui Farias, după ce fotbalistul lui Cagliari a scăpat singur cu Radu.

Vezi VIDEO cu intervenția senzațională a lui Radu!

Unicul gol al partidei a fost marcat de același Farias, în prelungirile primei reprize, cu un șut care a prins gazonul în fața lui Ionuț Radu.

Genoa ocupă locul 14, cu 19 puncte, după 18 etape, în timp ce Cagliari are un punct mai mult și e cu o poziție mai sus.

La vârf, liderul Juve s-a încurcat cu Atalanta în deplasare, 2-2, iar Napoli poate reduce distanța de 9 puncte dacă va reuși să plece neînvinsă de pe terenul lui Inter în această seară.