INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  VALENCIA - GETAFE 1-3

VIDEO SalvaMarica » Primul succes al lui Cosmin Contra, 3-1 cu Valencia! Gol Ciprian Marica, iar Getafe iese din zona retrogradării

Articol de - Publicat luni, 31 martie 2014 00:00 / Actualizat luni, 31 martie 2014 01:02

Iată efectul Contra! Conduşi aseară din minutul 6, madrilenii au revenit furibund, Marica a înscris pentru 2-1 şi au rezistat apoi asediului Valenciei. Într-un final încins, Contra a fost eliminat

Patru meciuri a aşteptat Contra prima victorie la Getafe. Şi ce supărat era joi, după 0-1 cu Villarreal, a doua sa înfrîngere: "Aşa nu se mai poate. Cui nu-i curge sînge din nas alergînd să nu se mai urce în autocarul pentru Valencia!". Furia lui i-a schimbat pe jucători.

Click aici pentru VIDEO!

Aseară, Valencia a deschis scorul rapid, dar reacţia madrilenilor a fost promptă. Fulgerătoare. Două minute, 25-27, două goluri, Lafita 1-1 şi Marica 1-2, frumos, cu capul din plonjon.

După pauză, oaspeţii au fost asediaţi în propriul careu. N-au cedat. Şi Pedro Leon a făcut 1-3 (88). Contra dansa pe margine cu asistenţii săi.

În final, isterie: Mathieu l-a lovit pe Leon peste faţă, fiind eliminat. Apoi, provocat, Contra s-a înjurat cu valencienii. A fost stăpînit cu greu. Şi el a fost trimis la vestiare. Însă Getafe urcă 3 locuri, de pe 19 pe 16, şi scapă de zona retrogradării.

16 meciuri a aşteptat Getafe o victorie în Primera; nu mai bătuse din 29 noiembrie (1-0 cu Levante)

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni