INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AS ROMA - FIORENTINA 4-1

VIDEO Tătărușanu, umilit în Serie A! A luat 4 goluri într-o oră de la AS Roma

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 martie 2016 22:31

AS Roma a început în forță meciul din etapa a 28-a din Serie A împotriva Fiorentinei și a  învins formația ”viola” cu 4-1.

Băieții lui Spalletti au deschis scorul în minutul 22 prin El Shaarawy, care a primit o pasă în fața porții de la Salah, iar Tătărușanu a rămas simplu spectator.

Trei minute mai târziu, Salah a șutat de la 20 de metri, mingea a fost deviată și l-a depășit pe portarul român. În minutul 38, Perotti și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor. VIDEO

În prelungirile primei reprize, Ilicici a stabilit scorul pauzei dintr-un penalty, 3-1.

Același Salah l-a mai învins o dată pe Tătărușanu în minutul 58, când a scăpat singur cu portarul român.

AS Roma ocupă locul 3, cu 56 de puncte, în timp ce Fiorentina este pe 4 la trei lungimi în spatele romanilor.