FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

FCSB. Harlem Gnohere divulgă o discuție ciudată cu Bogdan Vintilă: „L-am întrebat de ce m-a schimbat la pauză”

Harlem Gnohere a fost mai degrabă rezervă în mandatul lui Bogdan Vintilă +15   FOTO
Harlem Gnohere a fost mai degrabă rezervă în mandatul lui Bogdan Vintilă

Articol de GSP - Publicat vineri, 05 iunie 2020 18:06

Harlem Gnohere (32 de ani) susține că nu a avut o relație excelentă cu antrenorul Bogdan Vintilă (48) și a povestit un episod semnificativ din perioada în care cei doi au colaborat la FCSB.

Harlem Gnohere a rupt tăcerea după despărțirea de FCSB: „Becali face schimbările și primul «11». E frustrant!”

„M-a scos odată la pauză, într-un meci cu Gaz Metan Mediaș. După partidă, și-a motivat decizia afirmând «L-am schimbat pentru că nu a respectat ordinele tactice»

Ulterior, l-am întrebat și eu, iar răspunsul lui a fost: «Am spus asta pentru presă». Putea să-mi zică direct. În fine, nu puteam eu să cer să joc”, a spus Gnohere, în emisiunea „Fotbal Club” de la Digi Sport.

Partida la care „Bizonul” face referire s-a disputat pe 6 decembrie 2019, FCSB - Gaz Metan 2-0, în etapa #19 din Liga 1. După primele 45 de minute, la scorul de 0-0, Gnohere a fost înlocuit cu Olimpiu Moruțan.

• primul fotbalist care a adus o victorie a roș-albaștrilor în fața echipelor din Italia, 1-0 contra lui Lazio;
  • al treilea în topul all-time al marcatorilor străini în Liga 1, după Wesley și Eric.