FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGEȘ - FCSB

VIDEO CU FAZA A marcat fără să-și dea seama » Golul norocos prin care FCSB a deschis scorul la Pitești

Adrian Șut (23 de ani) a deschis scorul cu multă șansă în minutul 48 al meciului dintre FC Argeș și FCSB.

Articol de - Publicat duminica, 26 februarie 2023 22:05 / Actualizat luni, 01 mai 2023 16:16

După o primă repriză în care a pedalat în gol, FCSB a intrat cu altă față. La prima acțiune importantă a părții secunde a și reușit să deschidă scorul.

VIDEO CU GOLUL. Reușita norocoasă prin care Adrian Șut a deblocat meciul FC Argeș - FCSB

În minutul 48, Florinel Coman a executat direct pe poartă o lovitură liberă din unghi. Cătălin Straton, providențial până în acel moment, a respins în față, direct în piciorul lui Adrian Șut, iar mingea s-a scurs în poartă.

Gol la meciul cu numărul 100 în primul eșalon. Șut a contribuit și la reușita de 2-0, pasator decisiv pentru Deian Sorescu în minutul 54.

Pentru Adrian Șut a fost a treia reușită stagională, după „dubla” din victoria cu CS Mioveni.

Acționari noi, obiceiuri vechi » În lipsa banilor, tot suporterii fac investiții în club

Revenire după 7 luni la FCSB » Surpriza pregătită de Pintilii în deplasarea cu FC Argeș