FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CRAIOVA 0-0

Koljic a revenit pe gazon după 6 luni, chiar în meciul cu FCSB

În minutul 79 al meciului FCSB - Craiova, derby-ul rundei cu numărul 29 din Liga 1, la 0-0, Elvir Koljic (25 de ani, atacant) a revenit pe teren la olteni după o pauză de 6 luni!

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 aprilie 2021 21:55 / Actualizat duminica, 04 aprilie 2021 22:35

În minutul 79 al meciului FCSB - Craiova 0-0, derby-ul rundei cu numărul 29 din Liga 1, Elvir Koljic (25 de ani) a revenit pe teren la olteni după o pauză de 6 luni!

Toate detaliile despre FCSB - Craiova, AICI!

Marinos Ouzounidis, antrenorul oaspeților, l-a aruncat în luptă în locul lui Ștefan Baiaram. Atacantul bosniac nu mai jucase din octombrie 2020, când s-a accidentat grav - fractură de peroneu - în partida câștigată de Craiova cu Poli Iași, scor 1-0.

Koljic a profitat de perioada de pauză pentru echipele de club și s-a antrenat cot la cot cu coechipierii săi. De altfel, Marinos Ouzounidis, tehnicianul Craiovei, a declarat la conferința de presă dinaintea partidei că l-ar putea folosi în derby-ul cu FCSB.

6 goluriavea Elvir Koljic în Liga 1 în acest sezon, în 6 meciuri

Citește mai multe știri despre meciul FCSB - Craiova:

Cojocaru era să-i „îngroape” pe roș-albaștri! Decizie total aiurea a „centralului”, în prima repriză de la Giurgiu

Ofițerii ANAD au ajuns la Giurgiu cu 5 minute înainte de FCSB - Craiova » Se întâmplă ce a cerut Mihai Rotaru

Cine rămâne în Superligă, cine pică în Liga 2 » CALCULE la retrogradare în timp real

Nu se mai ascund » Fostul fotbalist al Rapidului se iubește cu mama unui titular din Superliga