FOTBAL  »  Superliga  »  GAZIANTEPSPOR - DINAMO 2-2

Dinamo a remizat cu Gaziantepspor şi a arătat din nou slăbiciuni în defensivă » Apărare virusată

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 septembrie 2010 00:00

Dinamo a remizat aseară în amicalul cu Gaziantepspor (2-2) şi pare că nu scapă de problemele din apărare.

Ioan Andone încearcă să remedieze fisurile din sistemul defensiv, dar parcă fundaşii nu vor să-i facă deloc pe plac. Aseară, în amicalul cu Gaziantepspor, partidă de verificare disputată pe arena turcilor, "cîinii" au încasat iar două goluri!

Atacul însă, ca de obicei, a spălat păcatele fundaşilor. Dinamo a revenit de la 0-1 şi a fost chiar în avantaj după 60 de minute de joc. Marius Niculae (48) şi Ionel Dănciulescu (58) au marcat din centrările perfecte ale lui Andrei Cristea. Ambele reuşite au fost identice, cu lovituri imparabile de cap. Tot Danciu-gol putea face 3-1, dar mingea trimisă de el a lovit bara! Turcii au reuşit să egaleze cu zece minute înainte de fluierul final, iar Dinamo a mai bifat un meci în care nu reuşeşte să-şi păstreze poarta intactă.

Gaziantep - Dinamo    2-2
Au marcat pentru Dinamo: M. Niculae (48), Dănciulescu (58)
G. Curcă - Rubio, Garat, Moţi, Diabate - Ad. Cristea, D. Kone, N'Doye, C. Munteanu - A. Cristea, M. Niculae
Au mai jucat: Bălgrădean, Dănciulescu, Scarlatache, L. Goian, G. Păun