FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - FCSB 0-4

NOTE GSP Show total Florin Tănase » Superior pe teren și în caseta tehnică din Gazetă

Articol de GSP - Publicat marti, 26 aprilie 2022 07:02 / Actualizat marti, 26 aprilie 2022 09:44

FCSB a reușit una dintre cele mai bune prestații din acest sezon, învingând-o categoric pe Farul, 4-0.

Formația lui Toni Petrea a jucat excelent împotriva echipei lui Gică Hagi și a decis meciul în prima repriză, reușind să puncteze de 3 ori în 6 minute.

Reacția unui jurnalist GSP la cele întâmplate în Farul - FCSB: „Gest de amator din partea lui Hagi, nu mă așteptam!”
farul - fcsb

Florin Tănase, MVP în Farul – FCSB

Omul meciului a fost Florin Tănase. Folosit ca inter, căpitanul de la FCSB a punctat de trei ori, reușind primul hattrick din carieră. Pentru prestația sa, el a fost notat cu 9 de Gazeta Sporturilor.

Singurii jucători de la FCSB care au dezamăgit în meciul de la Ovidiu au fost Andrei Cordea și Octavian Popescu, care au luat 5.

8a primit Toni Petrea, antrenorul FCSB

Portarul Aioani, atacantul Robert Moldoveanu și fundații Dussaut, Larie și Mladen au fost cei mai slabi jucători ai meciului, fiind notați cu 3.

3a fost nota luată de Hagi, tehnicianul Farului

Show total Florin Tănase » Superior pe teren și în caseta tehnică din Gazetă

Este o victorie importantă, rămânem în cursa pentru titlu. Am făcut o primă repriză foarte bună, am marcat de trei ori, iar în partea secundă nu am mai forțat. Cred că jucătorii s-au maturizat după trei play-offuri pierdute. Sper că se va juca pe teren până la final. Nu vreau să mă gândesc la alte lucruri”
- Toni Petrea, antrenor FCSB

VIDEO. Forin Tănase, declarații după prima „triplă” din carieră

„Sunt fericit, este primul meu hattrick din carieră. Primul gol a fost important, pentru că nu stăteam prea bine în teren. Mai avem patru meciuri, iar dacă le câștigăm pe toate vom fi campioni”, a spus Florin Tănase la finalul partidei.

Citește mai multe știri despre Farul - FCSB:

Florinel Coman, după ce a contribuit decisiv la două goluri în Farul - FCSB: „Declarația domnului Hagi mi-a schimbat creierul, m-a pus pe picioare”

Ce spune Gică Hagi după umilința cu FCSB: „Trebuia să schimb toți jucătorii, dar n-am putut”

Exod la încă un club din Superligă: 7 jucători sunt OUT » Rapid, U și CFR Cluj luptă pentru mijlocașul rămas liber

Se pregătește o decizie epocală » FIFA este tentată să aprobe modificarea, fanii se revoltă!