FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - HERMANNSTADT 1-1

Florin Răducioiu îl contrazice pe Gică Hagi: „Nu are dreptate în cazul ăsta”

Fostul internațional Florin Răducioiu (53 de ani) îl contrazice pe Gică Hagi (58 de ani), antrenorul Farului, cel care s-a certat cu arbitrul Horațiu Feșnic imediat după fluierul final al meciului cu Hermannstadt, scor 1-1, și a fost eliminat.

Articol de - Publicat duminica, 12 noiembrie 2023 07:27 / Actualizat duminica, 12 noiembrie 2023 09:26

Sibienii au egalat în minutul 90+1, prin mijlocașul ghanez Baba Alhassan. Doar că cei de la Farul susțin că a fost fault la faza premergătoare reușitei.

Hagi a făcut scandal în fața camerelor: „Atâta aroganță, te-au văzut cei de la Cluj! Normal că i-am zis și eu două lucruri după asta” » De ce îl acuză pe Feșnic
Farul - Hermannstadt 1-1

Larie a căzut în propriul careu după un duel cu un adversar, iar mingea a rămas la cei de la Farul, care au încercat să plece pe contraatac. Au pierdut repede balonul, care a ajuns în cele din urmă la Alhassan, mijlocașul sibienilor. El a tras de la distanță și a marcat.

Decizia de a valida golul a fost contestată de campionii României. Gică Hagi, antrenorul „marinarilor”, i-a cerut socoteală arbitrului Horațiu Feșnic la finalul meciului și a fost eliminat.

Va lipsi două etape, la meciurile cu FC Voluntari și Poli Iași, ambele în deplasare.

Florin Răducioiu îl contrazice pe Gică Hagi, după Farul - Hermannstadt: „Nu are dreptate în cazul ăsta”

Fostul coleg al lui Gică Hagi de la echipa națională, Florin Răducioiu, crede însă că antrenorul campioanei nu are dreptate în acest caz.

„Faza continuă. A fost o centrare, e adevărat. A fost un fel de fault acolo, dar faza continuă. Jucătorul Farului are posibilitatea să lanseze un contraatac.

Îmi pare rău pentru Gică, dar nu are dreptate în cazul ăsta. Evident că are mari probleme în organizarea jocului. Sunt distanţe destul de mari între compartimente.

Însă e nepermis să iei gol în ultimele minute. Să te legi de un episod de genul ăsta  mi se pare exagerat. Este foarte nervos şi îi dau dreptate”, a declarat Florin Răducioiu, conform Prima Sport

VIDEO. Karlo Muhar, bucurie de nedescris după golul marcat în CFR Cluj - Farul

Mihai Stoica povestește un episod în care arbitrul de la Farul - Hermannstadt l-a tratat cu aroganță: „Mi-a zis: «Aşa, şi ce vreţi să spuneţi? Nu înţeleg» Așa ceva nu mi s-a întâmplat”

Inspirația lui Măldărășanu: „Am avut de ales între Baba și Sota”

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului