FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FARUL

VIDEO Momentul descătușării » A înscris în CFR - Farul și s-a bucurat spectaculos

Karlo Muhar a înscris în CFR Cluj - Farul // foto: Imago Images

Articol de - Publicat luni, 30 octombrie 2023 22:00 / Actualizat luni, 30 octombrie 2023 22:13

Karlo Muhar (27 de ani) a înscris în CFR Cluj - Farul și nu s-a ferit să-și arate entuziasmul.

În Gruia, în meciul care a închis etapa 14 din Liga 1, Farul a deschis scorul. Campioana en-titre a punctat în minutul 24 prin Constantin Budescu, finalizare cu latul după ce colegul din atac, Louis Munteanu, i-a pasat cu călcâiul.

Egalarea a venit 7 minute mai târziu și a avut semnătura lui Karlo Muhar. Faza a plecat de la Mario Camora, care a centrat pe bara a doua, către Anton Kresic. Fundașul croat a retrimis în fața porții, pe 7 metri, de unde Muhar a plonjat și a introdus mingea în plasă.

Ilie Dumitrescu a răbufnit: „Ce faci acum, mă încerci pe mine?!” » Întrebarea despre Gigi Becali a provocat totul
FCSB

Golul i-a adus lui Muhar o bucurie de nedescris. Mijlocașul croat a început să alerge haotic, fără o direcție concretă, a dat din mâini energic, a sărit, a bătut palma cu coechipierii apoi a efectuat o alunecare.

A fost un moment de descătușare pentru Muhar, mai ales că la începutul meciului, în minutul 6, ratase o ocazie mare, șutând mult peste poartă dintr-o poziție bună, apoi a greșit la golul Farului, trimițându-le balonul dobrogenilor.

Ulterior, în partea a doua, Muhar a reușit dubla. A înscris în minutul 64 cu un șut cu piciorul stâng, la firul ierbii.