FOTBAL  »  Superliga  »  FC VASLUI - FCM TÎRGU MUREŞ

Lopez Caro: "Am avut patru ocazii singur cu portarul, 15 cornere, nu am jucat prost" :X

Articol de GSP - Publicat sambata, 31 iulie 2010 00:00

Juan Ramon Lopez Caro a declarat că nu se poate spune că formaţia FC Vaslui a jucat slab în partida cu FCM Târgu Mureş, scor 1-1, în etapa a II-a a Ligii I, chiar dacă a reuşit să egaleze abia în minutul 90, fiind condusă din minutul 20.

"Am avut patru ocazii de jucător singur cu portarul, 15-17 cornere, aşa că nu putem spune că am jucat prost. Trăim o perioadă în care echipa este în transformare, trebuie să îmbunătăţim jocul şi eu sunt cel care am această răspundere.

Adversarul nostru a muncit foarte mult în prima repriză şi recompensa a venit dintr-o fază fixă, în urma căreia a marcat. Au fost organizaţi foarte bine, cu o concepţie bună în apărare. Golul primit a venit ca un ciocan pentru noi, am încercat să fim periculoşi în atac şi am dat totul ca să câştigăm meciul. În fotbal, când ai atâtea ocazii, este important să ai şi noroc.

Am avut ocazii clare pentru a întoarce rezultatul şi a câştiga. Norocul trebuie să-l cauţi, important este să dai goluri, când nu reuşeşti să înscrii parcă munceşti degeaba", a spus tehnicianul în cadrul conferinţei de presă de după meci, informează Mediafax.

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă