FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - CFR CLUJ

FOTO Billel Omrani, gest golănesc în CSU Craiova - CFR Cluj » Brigada lui Radu Petrescu a ratat momentul

Billel Omrani (28 de ani) a comis un gest golănesc în minutul 16 al meciului dintre CS Universitatea Craiova și CFR Cluj, la scorul de 0-0. / FOTO: Captură @Digi Sport 1 +22   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 aprilie 2022 21:10 / Actualizat duminica, 10 aprilie 2022 21:12

Billel Omrani (28 de ani) a comis un gest golănesc în minutul 16 al meciului dintre CS Universitatea Craiova și CFR Cluj, la scorul de 0-0. Atacantul campioanei l-a călcat pe Bogdan Vătăjelu (28 de ani), fără ca mingea să fie în zonă.

În minutul 11, Omrani și Vătăjelu au fost implicați într-un duel încins la marginea careului oltenilor. Cei doi au continuat dialogul și după terminarea fazei, iar câteva secvențe mai târziu, lucrurile au degenerat.

CSU Craiova - CFR Cluj 3-2, comentat live pe GSP.ro de Cristian Geambașu, Ovidiu Ioanițoaia și Aurelian Botezatu
VOCILE GAZETEI

Billel Omrani, gest golănesc în CSU Craiova - CFR Cluj

În minutul 16, într-o zonă liniștită din jumătatea Craiovei, departe de minge și de ochii arbitrilor, atacantul campioanei a venit din spate și l-a călcat pe Vătăjelu cu piciorul drept pe glezna piciorul stâng. Intrarea nu a avut intensitate, dar a provocat un meleu pe marginea terenului.

Oficialii gazdelor i-au cerut „centralului” Radu Petrescu și observatorului Ionuț Coza să îl avertizeze pe Omrani. Cum nimeni nu a observat gestul golănesc, francezul a scăpat nesacționat.

După fix o jumătate de oră de joc, Omrani și Vătăjelu au fost din nou implicați într-o dispută și trași deoparte de Radu Petrescu. Nici de această dată nu a fost nimeni pedepsit.

Dinamo ar putea scăpa de încă un adversar în lupta pentru evitarea retrogradării! » Noi reacții în acest caz + Luni, ședință decisivă la club

Botoșani - Sepsi 0-1. Laszlo Dioszegi s-a dus în vestiar după joc: „De puține ori fac asta” » Ce le-a promis jucătorilor

Exod la încă un club din Superligă: 7 jucători sunt OUT » Rapid, U și CFR Cluj luptă pentru mijlocașul rămas liber

Se pregătește o decizie epocală » FIFA este tentată să aprobe modificarea, fanii se revoltă!