FOTBAL  »  Superliga  »  FC VASLUI - UNIREA URZICENI 1-1

Porumboiu acuză maniera lui Haţegan: "Arbitraj la comandă!"

Articol de - Publicat luni, 12 aprilie 2010 00:00

Porumboiu l-a acuzat pe Haţegan că face jocurile rivalelor la titlu, Dinamo şi CFR: "A fost teleghidat, poate raporta misiune îndeplinită!"

După ce Urziceniul a egalat la ultima fază a partidei, Adrian Porumboiu a lansat un atac extrem de dur la adresa arbitrului întîlnirii, Ovidiu Haţegan (foto). "Sînt echipe care îl dirijează pe acest <doctor>. Vezi fazele controversate de la FC Vaslui - Unirea Urziceni 1-1! (video)

Haţegan poate raporta misiune îndeplinită, e demn de corpul de balet. Sînt două cluburi care l-au butonat pe Haţegan pentru ca meciul să se termine egal! E vorba de un club militar, dar nu cel la care se gîndeşte toată lumea!". Deşi finanţatorul galben-verzilor a evitat să dea numele rivalelor care şi-au dorit să iasă X la Vaslui, surse autorizate afirmă că e vorba de Dinamo şi de CFR Cluj.

"De ce a lăsat şase minute de prelungire?"
Ce-i reproşează Porumboiu arbitrului din Arad? "Nu se poate să anunţi trei minute de prelungiri şi să laşi şase! Am primit un mesaj clar, să stăm cuminţi, că nu avem loc în lupta pentru titlu! Ăştia nu sînt arbitri, le tremură chiloţii pe ei cînd primesc comenzi. Dacă s-a terminat meciul, de ce nu fluieri finalul?! Au venit să ne toace!", a comentat fostul "ecuson" FIFA, care a ţinut să precizeze: "Nu acuz cu nimic Unirea, nu pentru ei a tras arbitrul!".

"Îi felicit pe cei care au pus la cale acest complot, dar le spun un singur lucru: Dumnezeu e sus şi îi va lovi cînd nu se aşteaptă!"