FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - CS MIOVENI 0-1

VIDEO+FOTO Surpriză imensă în primul meci al etapei: penultima clasată a dat lovitura pe terenul lui Sepsi!

Scufundată în subsolul clasamentului, CS Mioveni a răpus-o pe Sepsi în deplasare, scor 1-0, și a obținut prima victorie din acest sezon. +38   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 02 septembrie 2022 20:40 / Actualizat vineri, 02 septembrie 2022 20:40

CS Mioveni era penultima clasată înaintea acestui meci. La polul opus, Sepsi, cu o victorie azi, ar fi urcat provizoriu pe loc de play-off, obiectivul clubului pentru actuala stagiune.

FCSB a modificat prețul biletelor de la peluze, după articolele din GSP » Cât costă acum cel mai ieftin tichet
FCSB

Sepsi - CS Mioveni 0-1 » Surpriză imensă la Sf. Gheorghe!

A fost poate cel mai slab joc al covăsnenilor de la venirea lui Bergodi. Semnalul a venit devreme.

Argeșenii au avut o ocazie uriașă în minutul 3, când Cosmin Matei a scos de pe linia porții reluarea cu capul semnată de Rădescu

Gazdele au fost aproape de gol o singură dată în prima parte. E drept, au irosit o șansă mare atunci. Din careu, „interiorul” lui Ștefănescu s-a oprit în bara transversală ('23).

Startul reprizei a doua a „păcălit” asistența de la Sf. Gheorghe. Din 8 metri, Rondon n-a fost în stare să-l execute pe Iustin Popescu, reflex excelent al portarului lui Flavius Stoican ('48). S-a dovedit a fi doar un foc de paie.

+34 FOTO

Blerim Krasniqi, introdus de Stoican la pauză, a dat lovitura în minutul 53. Albanezul a profitat de un spațiu iscat între Ispas și Bălașa și l-a învins pe Niczuly cu un trasor în diagonală expediat din marginea lui „16”.

Sepsi a fost foarte slabă și până la finalul partidei, iar Mioveni n-a avut mari probleme în demersul de a-și apăra prima victorie din sezon.

2.500 de faniau asistat la duelul dintre Sepsi și CS Mioveni

Clasamentul actualizat din SuperLiga

FINAL. Sepsi - CS Mioveni 0-1

Sepsi - CS Mioveni. Echipele de start

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, Bălașa, Ispas  - C. Matei, N. Păun, Aganovic - I. Gheorghe, Rondon, Ștefănescu
Rezerve: Began - Ciobotariu, Dumitrescu, Rodriguez, Junior, Bărbuț, Golofca, Achahbar, Tudorie
Antrenor: Cristiano Bergodi

CS Mioveni: I. Popescu - A. Iacob, Scarlatache, Garutti - Oancea, Pop, Lixandru, Trif - Buziuc, Blănaru, Rădescu
Rezerve: Fl. Croitoru - Antal, Toma, Burnea, Veres, Carnat, Krasniqi, Kabananga
Antrenor: Flavius Stoican

Stadion: Sepsi Arena (Sfântu Gheorghe)
Arbitru: George Găman / Asistenți: Daniel Mitruți și Marius Marchidanu
Arbitru VAR: Istvan Kovacs / Arbitru AVAR: Ovidiu Artene

Programul și rezultatele etapei cu numărul 9 din Liga 1:

VIDEO CU GOLUL Ce-a fost în capul lui? Pariul lui Rădoi, gafă inexplicabilă » Ce a putut să facă ultimul transfer al oltenilor în Hermannstadt - Craiova

„Dawa trebuie să joace orice ar face?” » Răspunsul lui Mihai Stoica: „Haideți...” + Remarcatul din eșecul cu Farul: „Singurul câștig”

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping