FOTBAL  »  NATIONALA  »  EURO 2017 U21

FOTO Imagini şocante! Brănescu, eliminat înainte de pauză pentru un şut aplicat adversarului

Articol de - Publicat marti, 17 noiembrie 2015 21:06

România U21 a remizat, la Wrexham, împotriva Ţării Galilor, 1-1 (Burns 14 / Nedelcearu 2). Detalii de la meci + clasament aici

Cu un minut înainte de pauză, la scorul de 1-1, Laurenţiu Brănescu, 21 ani, a fost faultat de un adversar, O'Sullivan. Portarul nostru a reacţionat violent, lovindu-și adversarul cu piciorul, şi a fost eliminat. Galezul a primit cartonaşul galben.

În poarta României a intrat Cojocaru, titular la 0-3 cu Danemarca, înlocuindu-l pe Răzvan Marin.

Brănescu, junior la Juventus Torino, n-a confirmat şi, în prezent, e în lotul Omoniei Nicosia, însă n-a debutat încă pentru formaţia cipriotă. A mai jucat la Juve Stabia, Lanciano şi Haladas (Ungaria).

Exod la încă un club din Superligă: 7 jucători sunt OUT » Rapid, U și CFR Cluj luptă pentru mijlocașul rămas liber

Se pregătește o decizie epocală » FIFA este tentată să aprobe modificarea, fanii se revoltă!